Vítejte

Vítejte,
naše gymnázium se nachází v dobré dostupnosti na kraji Letenské pláně.

DofE

Život na Štole: nabízíme žákům účast na programu mezinárodní ceny Vévody z Edinburghu.

Prezentace

Zajištujeme přípravu na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky: FCE, CAE, TOEFL, IELTS či DELF

Školní hřiště

Výsledky evaluace 2022 ukazují, že se našim žákům ve škole líbí a že jsou ve škole spokojeni.

Moderní učebny

Ve čtyř, šesti i osmiletém oboru připravujeme studenty k vysokoškolskému studiu.

Opět zdravíme všechny Štoláky z neustále krásné Francie!

Do návratu nám zbývá už opravdu málo – necelé tři týdny. Jeden by řekl, že je to ještě hodně času, ale ta doba co tu jsme, utekla jako voda. S našimi novými rodinami jsme si vytvořily opravdu krásný vztah a již teď víme, že návrat zpět bude opravdu těžký. Předešlé dva týdny podzimních prázdnin jsme totiž strávily jen s nimi. Obě dvě jsme měly možnost poznat krásy jiných regionů Francie a můžeme proto potvrdit zvěsti o tom, že všechny části se něčím liší. Nejen zvyky ve stolování, ale i přízvukem a vyjadřováním se. Maruška strávila prázdniny u tatínka Manon v malé vesničce Saint – Pierremont poblíž Champagne-Ardenne a při cestě navštívila překrásnou Paříž. Kačenka se vydala na 3 dny na kouzelný ostrov l´Ile de Ré (ostrov vyniká chovem ústřic, nachází se zde spousta solných bažin a vinic), který je spojen silničním mostem s městem La Rochelle. Zde se seznámila s částí velmi početné a přátelské rodiny.  Dva týdny „volna“ už máme ale za sebou a užíváme si poslední chvíle ve škole. Pomalu nám i našim novým kamarádům začíná docházet, že se konec  neodvratně blíží a my se budeme muset rozloučit s rodinami a vrátit se zpět do  reality. Zvyknout si opět na náš každodenní život a dohnat spoustu zameškaných školních povinností.

comemob3 comemob4

Už teď se ale nemůžeme dočkat, až vám budeme moci vyprávět o tom, jak jsme se tu úžasně měly a až vám budeme moci v lednu představit naše korespondenty.

Kateřina Brožová a Marie Brtnová, Parentis en Born, 18. listopadu 2012

Prodej almanachu a placek k 60. výročí školy

almanach Almanach_60.výročí.jpg 100 Kč
placky placky.jpg 15 Kč

Zakoupit lze v kanceláři v přízemí č. 015 (popř. v 013)

Dny otevřených dveří

23. 11. 2023 a 9. 1. 2024

Informace o studiu

16.00 pro uchazeče do osmiletého gymnázia

17.30 pro uchazeče do šestiletého gymnázia

18.30 pro uchazeče do čtyřletého gymnázia

  • V jídelně bude vedení školy informovat o studiu a příjímacích zkouškách, bude zodpovídat dotazy.
  • Zájemci si mohou prohlédnout prostory školy.
  • Ve školním roce 2024/2025 budeme otevírat dvě třídy osmiletého gymnázia, jednu třídu šestiletého gymnázia a dvě třídy čtyřletého gymnázia.

Oslavy 60. výročí založení naší školy

Od doby, kdy se poprvé slavnostně otevřela naše škola, uběhlo již neuvěřitelných 60 let. Konkrétně 11. září roku 1963 se na prostranství před budovou shromáždili žáci, učitelé a občané Prahy 7 a za zvuku hudby tehdejší primátor Adolf Svoboda přestřihl symbolickou pásku.

Číst dál…PDF

Česká hlavička opět Nad Štolou – pošesté

Dne 16. 10. 2023 byly za přítomnosti kamer České televize v brněnském SONO centru slavnostně předány ceny Česká hlavička 2023. Naše gymnázium získalo tuto malou českou „Nobelovu cenu“ již pošesté. Číst dál…

1. místo v celostátním kole

Dne 29. května 2023 proběhlo celostátní kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Naše studentka Lucie Knoblochová ze třídy K4B v něm získala 1. místo.

Blahopřejeme Lucce k vítězství v celostátním kole!

Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).
Ok