Vítejte

Vítejte,
naše gymnázium se nachází v dobré dostupnosti na kraji Letenské pláně.

Moderní učebny

Ve čtyř, šesti i osmiletém oboru připravujeme studenty k vysokoškolskému studiu.

Prezentace

Zajištujeme přípravu na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky: FCE, CAE, TOEFL, IELTS či DELF

Školní hřiště

Výsledky evaluace 2015 ukazují, že se našim žákům ve škole líbí a že jsou ve škole spokojeni.

Opět zdravíme všechny Štoláky z neustále krásné Francie!

Do návratu nám zbývá už opravdu málo – necelé tři týdny. Jeden by řekl, že je to ještě hodně času, ale ta doba co tu jsme, utekla jako voda. S našimi novými rodinami jsme si vytvořily opravdu krásný vztah a již teď víme, že návrat zpět bude opravdu těžký. Předešlé dva týdny podzimních prázdnin jsme totiž strávily jen s nimi. Obě dvě jsme měly možnost poznat krásy jiných regionů Francie a můžeme proto potvrdit zvěsti o tom, že všechny části se něčím liší. Nejen zvyky ve stolování, ale i přízvukem a vyjadřováním se. Maruška strávila prázdniny u tatínka Manon v malé vesničce Saint – Pierremont poblíž Champagne-Ardenne a při cestě navštívila překrásnou Paříž. Kačenka se vydala na 3 dny na kouzelný ostrov l´Ile de Ré (ostrov vyniká chovem ústřic, nachází se zde spousta solných bažin a vinic), který je spojen silničním mostem s městem La Rochelle. Zde se seznámila s částí velmi početné a přátelské rodiny.  Dva týdny „volna“ už máme ale za sebou a užíváme si poslední chvíle ve škole. Pomalu nám i našim novým kamarádům začíná docházet, že se konec  neodvratně blíží a my se budeme muset rozloučit s rodinami a vrátit se zpět do  reality. Zvyknout si opět na náš každodenní život a dohnat spoustu zameškaných školních povinností.

comemob3 comemob4

Už teď se ale nemůžeme dočkat, až vám budeme moci vyprávět o tom, jak jsme se tu úžasně měly a až vám budeme moci v lednu představit naše korespondenty.

Kateřina Brožová a Marie Brtnová, Parentis en Born, 18. listopadu 2012

Změna webové adresy EŽK

Důležité! V úterý 26. března proběhl v dopoledních hodinách plánovaný převod webové aplikace Bakaláři na novou infrastrukturu.

Nová adresa webové aplikace po převodu je: https://gymstola.bakalari.cz. V mobilní aplikaci je nutné se nejprve odhlásit a posléze znovu přihlásit s již novou adresou.

Výsledky přijímacích zkoušek

Výsledky přijímacích zkoušek jsou zveřejěněny v záložce Přijímací řízení od 28. 4. 2019.