Vítejte,
naše gymnázium se nachází v dobré dostupnosti na kraji Letenské pláně.

Moderní učebny

Ve čtyř, šesti i osmiletém oboru připravujeme studenty k vysokoškolskému studiu.

Prezentace

Zajištujeme přípravu na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky: FCE, CAE, TOEFL, IELTS či DELF

Školní hřiště

Výsledky evaluace 2015 ukazují, že se našim žákům ve škole líbí a že jsou ve škole spokojeni.

Opět zdravíme všechny Štoláky z neustále krásné Francie!

Do návratu nám zbývá už opravdu málo – necelé tři týdny. Jeden by řekl, že je to ještě hodně času, ale ta doba co tu jsme, utekla jako voda. S našimi novými rodinami jsme si vytvořily opravdu krásný vztah a již teď víme, že návrat zpět bude opravdu těžký. Předešlé dva týdny podzimních prázdnin jsme totiž strávily jen s nimi. Obě dvě jsme měly možnost poznat krásy jiných regionů Francie a můžeme proto potvrdit zvěsti o tom, že všechny části se něčím liší. Nejen zvyky ve stolování, ale i přízvukem a vyjadřováním se. Maruška strávila prázdniny u tatínka Manon v malé vesničce Saint – Pierremont poblíž Champagne-Ardenne a při cestě navštívila překrásnou Paříž. Kačenka se vydala na 3 dny na kouzelný ostrov l´Ile de Ré (ostrov vyniká chovem ústřic, nachází se zde spousta solných bažin a vinic), který je spojen silničním mostem s městem La Rochelle. Zde se seznámila s částí velmi početné a přátelské rodiny.  Dva týdny „volna“ už máme ale za sebou a užíváme si poslední chvíle ve škole. Pomalu nám i našim novým kamarádům začíná docházet, že se konec  neodvratně blíží a my se budeme muset rozloučit s rodinami a vrátit se zpět do  reality. Zvyknout si opět na náš každodenní život a dohnat spoustu zameškaných školních povinností.

comemob3 comemob4

Už teď se ale nemůžeme dočkat, až vám budeme moci vyprávět o tom, jak jsme se tu úžasně měly a až vám budeme moci v lednu představit naše korespondenty.

Kateřina Brožová a Marie Brtnová, Parentis en Born, 18. listopadu 2012

Zápis seminářů a projektů

Důležité! V úterý 26. března proběhne převod webové aplikace Bakaláři na novou infrastrukturu. Omlováme se za nedostupnost EŽK v průběhu převodu. Předpokládaná nedostupnost bude od 9.00 do 11.00 hod.

Nová adresa webové aplikace po převodu bude: https://gymstola.bakalari.cz. V mobilní aplikaci je nutné se nejprve odhlásit a posléze znovu přihlásit s již novou adresou.

Zápis projektů a seminářů proběhne v následujících dnech:

• Zápis projektů: od 27. března, 20.00 hod. do 28. března, 23.59 hod.
  • Zápis seminářů budoucích 4. ročníků (současné třídy S7A, S7B, 5.S, 3.A, 3.B): od 1. dubna, 21.00 hod. do 3. dubna, 23.59 hod.
  • Zápis seminářů budoucích 3. ročníků (současné třídy S6A, S6B, 4.S, 2.A, 2.B): od 2. dubna, 21.00 hod. do 4. dubna, 23.59 hod.

Osmnáctý ročník soutěže Jsem lepší než Švejk

Informace zde.

Lyžařské výcvikové kurzy

Informace zde.

Počet přihlášených uchazečů k přijímacím zkouškám 2019

OborCelkem
Obor 79-41-K/41 94
Obor 79-41-K/41
pro sportovně talentovanou mládež
Obor 79-41-K/61 335
Obor 79-41-K/81 451

SOČ přírodovědné obory

Přehlídka soutěžních prací proběhne v úterý 26. března 2019 od 9:00 hod v aule školy.

Více zde.