Vítejte

Vítejte,
naše gymnázium se nachází v dobré dostupnosti na kraji Letenské pláně.

Moderní učebny

Ve čtyř, šesti i osmiletém oboru připravujeme studenty k vysokoškolskému studiu.

Prezentace

Zajištujeme přípravu na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky: FCE, CAE, TOEFL, IELTS či DELF

Školní hřiště

Výsledky evaluace 2022 ukazují, že se našim žákům ve škole líbí a že jsou ve škole spokojeni.

Máme za sebou dvě třetiny...

Když jsme se hlásily do projektu Comenius, trochu nás děsila ta představa tří měsíců pryč od rodiny a přátel. Tři měsíce nám připadaly jako strašně dlouhá doba. Teď už máme skoro dvě třetiny za sebou a vůbec nám to jako dlouhá doba nepřijde. Naopak, možná až trochu moc rychle to utíká :). Za týden nás čekají dvoutýdenní jarní prázdniny, během kterých se za námi přijedou podívat naše rodiny, a pak poslední dva a půl týdne školy a budeme zpátky v Praze.

comemob8 comemob9

Na konci ledna jsme absolvovaly třídenní příjezdový seminář v Bordeaux, společně s ostatními studenty, kteří jsou na stejném projektu, jako my. Kromě dalších čtyř studentů z ČR to byli studenti z Itálie a Španělska. Dva Češi kvůli semináři museli přiletět až z Martiniku, protože je pro všechny povinný. Během semináře jsme se měli s ostatními podělit o naše dosavadní zkušenosti a zážitky a samozřejmě se nám nevyhly ani spousty her. Jedno odpoledne jsme strávili prohlídkou Bordeaux. Než jsme dostali rozchod, dostali jsme pomeranč, který jsme měli s lidmi, které potkáme, za něco vyměnit. My jsme pomeranč nabídly třem mile vypadajícím důchodkyním, které si užívaly slunečné odpoledne na promenádě podél řeky, která Bordeaux protéká. Za pomeranč nám každé daly malý bílý bonbon. Když nás s bonbony viděli lidi z Comenia, zděšeně se na nás podívali. Okamžitě se nás začali vyptávat, kdo nám je dal. Když jsme ukázaly na tři usmívající se důchodkyně, uvěřili nám, že jde opravdu o neškodné bonbony a ne žádné drogy. Každopádně Bordeaux jsme si užily. Stihly jsme si prohlédnout centrum města, nákupy i ochutnat výborné canele, které pochází právě z Bordeaux.

Dvě z nás jely poslední víkend v lednu se školou lyžovat do Pyrenejí. Cesta do Pyrenejí z Parentisu, kde chodíme do školy, trvá autobusem asi 3 hodiny. Bohužel zrovna ten víkend napadlo tolik sněhu, že lyžovat mohli z celého víkendu dohromady jen 2 hodiny. Zato ale měly příležitost si užít odpoledne na sněžnicích.

Minulý týden tu navzdory tomu, že únor je tady nejchladnějším měsícem, panovalo jarní počasí s teplotami až 17°C. Poprvé jsme mohli využít pláže u Atlantiku a dvě z našich rodin se sešli ke společnému pikniku. Bohužel teplé počasí nás zase rychle opustilo a dnes dokonce sněžilo (sice to bylo jen pár vloček, které okamžitě roztály, ale i to je na místní poměry hodně).

Všechny tři máme štěstí na hostitelské rodiny. Dobře se o nás starají a o víkendech nás berou na nejrůznější zajímavá místa v okolí, jako je třeba pobřežní město Biarritz. Dostaly jsme se i do Španělska - do města San Sebastian a jedna z nás stráví jeden ze dvou týdnů nadcházejících prázdnin v Paříži.

Na závěr bychom chtěly vzkázat všem, co uvažují o delším pobytu v zahraničí, ať seberou odvahu a jdou do toho. Je to úžasná zkušenost, kterou jen tak něco nenahradí. Na určitou dobu žijete úplně nový život (a zároveň víte, že na vás čeká i ten starý, který vám za tak krátkou dobu, jako jsou 3 měsíce, nikam neuteče). Obohatí vás to po všech stránkách, nemluvě o zlepšení v cizím jazyce.

Nicole, Markéta, Bára

Porucha pevných telefonních linek

Z důvodu poruchy tel. linek využívejte ke komunikaci přednostně maily.

V případě nutnosti mobilní tel. čísla:

školní jídelna  736 764 573

sekretariát školy  736 609 934

Reduta 2023

Reduta 2023

Počet přihlášených uchazečů k přijímacím zkouškám 2023

Obor 79-41-K/41
(4letý)
217
Obor 79-41-K/61
(6letý)
515
Obor 79-41-K/81
(8letý)
435

Výsledky našich žáků v mezinárodním šetření PISA 2022

K nahlédnutí zde.

Zvýšení ceny za obědy

Od 1. září 2023 dochází ke zvýšení ceny za obědy ve školní jídelně:

  • Věková skupina strávníků 11–14 let cena oběda 46 Kč / měsíční záloha 920 Kč
  • Věková skupina strávníků 15 a více let cena oběda 50 Kč / měsíční záloha 1000 Kč

Vyhlášení ředitelského volna

Oznamuji, že z organizačních důvodů dle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů vyhlašuji volné dny pro žáky (ředitelské volno) na 17. 4. a 18. 4. 2023.

R. Schejbalová

Vyhlášení soutěže Nadačního fondu GNŠ o nejlepšího studenta a mimořádný čin roku

Informace zde.

58. maturitní ples Gymnázia Nad Štolou

Pátek, 31. března 2023, velký sál Lucerny, 19.00

Pozvánka zde

Prodej míst k stání i sezení zde

Záznam vánočního koncertu v Emauzích

Smutná zpráva

Dne 12. ledna odešla naše dlouholetá kolegyně Mgr. Iva Tupá.

Upřímnou soustrast rodině.

iva tupa

Záznam Reduty

Výsledek sbírky na Ukrajinu

Děkujeme všem, kdo přispěli na sbírku na Ukrajinu.

Ve škole jsme vybrali 154 000 Kč, Rada rodičů přispěla 50 000 Kč a Nadační fond GNŠ rovněž 50 000 Kč. Celkem tedy naše škola posílá 254 000 Kč Červenému kříži.

R. Schejbalová

Vítěz České hlavičky: Astronomie je srdcovka

Letošním vítězem České hlavičky je náš student Marco Souze de Joode.

Přečtěte si rozhovor s ním.

 

publicita projektu 0001046

Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).
Ok