Vítejte

Vítejte,
naše gymnázium se nachází v dobré dostupnosti na kraji Letenské pláně.

Moderní učebny

Ve čtyř, šesti i osmiletém oboru připravujeme studenty k vysokoškolskému studiu.

Prezentace

Zajištujeme přípravu na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky: FCE, CAE, TOEFL, IELTS či DELF

Školní hřiště

Výsledky evaluace 2015 ukazují, že se našim žákům ve škole líbí a že jsou ve škole spokojeni.

Máme za sebou dvě třetiny...

Když jsme se hlásily do projektu Comenius, trochu nás děsila ta představa tří měsíců pryč od rodiny a přátel. Tři měsíce nám připadaly jako strašně dlouhá doba. Teď už máme skoro dvě třetiny za sebou a vůbec nám to jako dlouhá doba nepřijde. Naopak, možná až trochu moc rychle to utíká :). Za týden nás čekají dvoutýdenní jarní prázdniny, během kterých se za námi přijedou podívat naše rodiny, a pak poslední dva a půl týdne školy a budeme zpátky v Praze.

comemob8 comemob9

Na konci ledna jsme absolvovaly třídenní příjezdový seminář v Bordeaux, společně s ostatními studenty, kteří jsou na stejném projektu, jako my. Kromě dalších čtyř studentů z ČR to byli studenti z Itálie a Španělska. Dva Češi kvůli semináři museli přiletět až z Martiniku, protože je pro všechny povinný. Během semináře jsme se měli s ostatními podělit o naše dosavadní zkušenosti a zážitky a samozřejmě se nám nevyhly ani spousty her. Jedno odpoledne jsme strávili prohlídkou Bordeaux. Než jsme dostali rozchod, dostali jsme pomeranč, který jsme měli s lidmi, které potkáme, za něco vyměnit. My jsme pomeranč nabídly třem mile vypadajícím důchodkyním, které si užívaly slunečné odpoledne na promenádě podél řeky, která Bordeaux protéká. Za pomeranč nám každé daly malý bílý bonbon. Když nás s bonbony viděli lidi z Comenia, zděšeně se na nás podívali. Okamžitě se nás začali vyptávat, kdo nám je dal. Když jsme ukázaly na tři usmívající se důchodkyně, uvěřili nám, že jde opravdu o neškodné bonbony a ne žádné drogy. Každopádně Bordeaux jsme si užily. Stihly jsme si prohlédnout centrum města, nákupy i ochutnat výborné canele, které pochází právě z Bordeaux.

Dvě z nás jely poslední víkend v lednu se školou lyžovat do Pyrenejí. Cesta do Pyrenejí z Parentisu, kde chodíme do školy, trvá autobusem asi 3 hodiny. Bohužel zrovna ten víkend napadlo tolik sněhu, že lyžovat mohli z celého víkendu dohromady jen 2 hodiny. Zato ale měly příležitost si užít odpoledne na sněžnicích.

Minulý týden tu navzdory tomu, že únor je tady nejchladnějším měsícem, panovalo jarní počasí s teplotami až 17°C. Poprvé jsme mohli využít pláže u Atlantiku a dvě z našich rodin se sešli ke společnému pikniku. Bohužel teplé počasí nás zase rychle opustilo a dnes dokonce sněžilo (sice to bylo jen pár vloček, které okamžitě roztály, ale i to je na místní poměry hodně).

Všechny tři máme štěstí na hostitelské rodiny. Dobře se o nás starají a o víkendech nás berou na nejrůznější zajímavá místa v okolí, jako je třeba pobřežní město Biarritz. Dostaly jsme se i do Španělska - do města San Sebastian a jedna z nás stráví jeden ze dvou týdnů nadcházejících prázdnin v Paříži.

Na závěr bychom chtěly vzkázat všem, co uvažují o delším pobytu v zahraničí, ať seberou odvahu a jdou do toho. Je to úžasná zkušenost, kterou jen tak něco nenahradí. Na určitou dobu žijete úplně nový život (a zároveň víte, že na vás čeká i ten starý, který vám za tak krátkou dobu, jako jsou 3 měsíce, nikam neuteče). Obohatí vás to po všech stránkách, nemluvě o zlepšení v cizím jazyce.

Nicole, Markéta, Bára

Prázdninový provoz školy

1.–3. července 2020 – 7.00–14.00 hod.

od 7. července do 14. srpna 2020
bude budova školy otevřena vždy
úterý a ve čtvrtek
od 10.00 do 12.00 hod.

17. srpna až 25. srpna 2020
pondělí až pátek
od 8.00 do 14.00 hod.

Doplňování na volná místa ukončeno

79-41-K/41

V přijímacím řízení bylo původně přijato 74 uchazečů, zápisový lístek odevzdalo 54 uchazečů, na základě žádosti o vydání nového rozhodnutí bylo přijato 6 uchazečů, poslední přijatý se umístil na 84. místě (po náhradním termínu).

K 3. červenci 2020 je evidováno 60 zápisových lístků, kapacita je naplněna.

79-41-K/61

V přijímacím řízení bylo původně přijato 34 uchazečů, zápisový lístek odevzdalo 19 uchazečů, na základě žádosti o vydání nového rozhodnutí bylo přijato 11 uchazečů, poslední přijatý se umístil na 46. místě (po náhradním termínu).

K 3. červenci 2020 je evidováno 30 zápisových lístků, kapacita je naplněna.

79-41-K/81

V přijímacím řízení bylo původně přijato 76 uchazečů, zápisový lístek odevzdalo 49 uchazečů, na základě žádosti o vydání nového rozhodnutí bylo přijato 11 uchazečů, poslední přijatý se umístil na 93. místě (po náhradním termínu).

K 3. červenci 2020 je evidováno 60 zápisových lístků, kapacita je naplněna.

V Praze dne 3. července 2020
PhDr. Renata Schejbalová

Výsledky přijímacích zkoušek

Dne 15. června 2020 byly v sekci Přijímací řízení – Výsledky přijímacího řízení zveřejněny výsledky čtyřletého studia včetně poučení.

Dne 16. června 2020 byly v sekci Přijímací řízení – Výsledky přijímacího řízení zveřejněny výsledky šestiletého a osmiletého studia včetně poučení.

Dne 19. června 2020 byly v sekci Přijímací řízení – Výsledky přijímacího řízení zveřejněny výsledky čtyřletého studia po náhradním termínu včetně poučení.

Dne 26. června 2020 byly v sekci Přijímací řízení – Výsledky přijímacího řízení zveřejněny výsledky šestiletého a osmiletého studia po náhradním termínu včetně poučení.

Podmínky pro provoz školy a hygienická opatření při zajištění přípravy maturantů od 11. května 2020

Podrobné informace zde.

Hodnocení žáků ve 2. pololetí školního roku 2019/2020

Podrobné informace zde

Nostrifikační zkoušky

Nostrifikační zkoušky budou znovu probíhat od 11. května 2020.

Nostrifikační zkoušky jsou od 17. března zrušeny, nové termíny oznámíme, až budeme vědět, kdy bude ve školách zahájena výuka.

Informace ředitelky školy

Nejprve bych chtěla poděkovat za spolupráci všem studentům, učitelům i rodičům.

Vím, že někteří z našich studentů se zapojili do dobrovolnické práce, vám také děkuji.

Nyní informace:

 1. Oznamuji, že třídní schůzky, které byly naplánované na 1. dubna, se ruší.
 2. Pan ministr oznámil, že do školy půjdeme nejdříve v polovině května, čeká nás tedy poměrně dosti dlouhá doba, po kterou ještě nebudeme moci řádně vyučovat, věřím ale, že vše se studenty doženeme. Zároveň jsem ale nucena oznámit, že všechny plánované mimoškolní akce, které se v červnu měly konat, budou zrušeny. Zájezdy do zahraničí kvůli zákazu cestovat do zahraničí, ostatní akce – kurz pro kvarty v Roudné a školní výlety z toho důvodu, že v červnu se budou konat přijímací a maturitní zkoušky, učitelé budou muset být ve škole a budeme i dokončovat klasifikaci našich žáků.
 3. Pokud to situace dovolí, maturitní ples jsme prozatím přesunuli na pátek 5. června.
 4. Pokud si budete potřebovat něco vyřídit ve škole, vedení školy bude přítomno 25. 3., 31. 3. a dále pak od 8. dubna každou středu, vždy od 8.00 do 12.00 hod.
  Prosíme, abyste do budovy školy vstupovali s rouškou a postupně, jak budete vyzváni.
 5. Pro případné dotazy jsem na mailové adrese renata.schejbalova@gymstola.cz

23. 3. 2020,
Renata Schejbalová

Informace pro žáky

 1. ročníkové práce (2. ročníky) – termín pro odevzdání ročníkových prací je 30. 4., do té doby zašlete do Moodlu a na e-mailovou adresu vedoucího ročníkové práce, po návratu do školy odevzdáte v tištěné podobě
 2. ročníkové zkoušky z českého jazyka a matematiky 3. ročníků se v letošním školním roce ruší
 3. závěrečné jazykové testy z druhého cizího jazyka 4. ročníků se v letošním školním roce ruší
 4. maturitní práce je nutné odevzdat v tištěné podobě ve dvou vyhotoveních (nemusí být svázané) 31. 3. v době od 8.00 do 12.00 hod. ZŘŠ Vrbenské
 5. jazykové certifikáty spolu s žádostí o nahrazení maturitní zkoušky z cizího jazyka lze zaslat elektronicky na mail helena.vrbenska@gymstola.cz do 31. 3. 2020, originál certifikátu pak předložíte po otevření školy
 6. projektové dny pro nižší gymnázium (6. –7. 5.) se ruší

25. 3. 2020
Renata Schejbalová

Výtvarná soutěž KarAnténa

informace zde

Aktuální informace 16. března

Budova školy je od 17. března 2020 do odvolání zcela uzavřena.

Aktuální informace v souvislosti s koronavirem

Vážení rodiče,

Bezpečnostní rada státu dnes rozhodla, že od 11. 3. 2020 je zakázána osobní přítomnost žáků a studentů na vzdělávání v základním, středním a vyšším odborném školství. Od zítra tedy studenti nemají chodit do školy, a to až do odvolání. Obědy ve školní jídelně jsou od zítřka odhlášeny.

Učitelé budou zadávat žákům práci prostřednictvím systému Komens v EŽK.

Sledujte prosím další informace v médiích a naše webové stránky.

10. 3. 2020,
Schejbalová