Environmentální výchova

Úspěchy studentů v soutěži ENERSOL

Rychlá navigace

ENERSOL 2019 – úspěch v celostátání kole

Ve dnech 21. a 22. března 2019 se uskutečnil v přednáškovém sále Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice pod záštitou hejtmana Pardubického kraje 16. ročník celostátní konference ENERSOL 2019. Naše gymnázium mělo v celostátním kole opět zástupce. Karolína Chalašová ze třídy S6A se v krajském kole s prací „Palivový článek v mikrokogeneraci“ umístila na prvním místě a v celostátním kole reprezentovala Hlavní město Prahu. V kategorii Enersol a inovace se jí podařilo získat třetí místo. Gratulujeme!

enersol 2019 1enersol 2019 2

ENERSOL 2018

Pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda proběhlo 22. a 24. dubna 2018 v Plzni celorepublikové kolo projektu ENERSOL 2018. Naše gymnázium mělo v celostátním kole opět zástupce. František Stara, ze třídy S7B, se v krajském kole s prací „Systém pro akumulaci obnovitelné energie pomocí vodíku“ umístil na druhém místě, a proto prezentoval svou práci na celostátní přehlídce.

František se svou prací také zvítězil v krajském kole SOČ v oboru Ochrana a tvorba životního prostředí, a zúčastní se tak celostátního kola, které proběhne v Olomouci v polovině června. Gratulujeme a držíme palce!

enersol 2018