Manuscriptorium pro školy

Díky dohodě mezi Národní knihovnou ČR a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy se otevřel studentům a pedagogům českých škol plnohodnotný přístup do národní digitální knihovny pro rukopisy a staré tisky – Manuscriptoria. Tento fond v současnosti obsahuje cca 1 900 nejvýznamnějších rukopisů a starých tisků, písemných památek důležitých pro osudy našeho státu i pro utváření Evropy.

Učitelé češtiny a dějepisu mohou nyní využívat pro výuku digitální zobrazení významných písemných památek historie. Spolu se svými žáky mohou zkoumat dokumenty, které zůstávaly po léta přístupné jen vědcům s oprávněním studovat originály přímo v Národní knihovně.

Manuscriptorium je volně dostupné studentům a pedagogům Gymnázia Nad Štolou na adrese: http://www.manuscriptorium.cz. Plný licencovaný přístup je možný ze všech počítačů v budově školy.

manuscri