Pozdrav z Oxfordu

Připravovaly jsme děti na deštivou Anglii, ale čekalo nás tu nádherné slunečné počasí s teplotami nad 25 stupňů. Dvakrát jsme tak tak utekli letní bouřce do autobusu. Bydlíme v rodinách v malém městě Abingdon u Oxfordu. Děti mají vyučování v historických sálech staré radnice – 3 hodiny každé dopoledne. Odpoledne jezdíme na výlety po okolí. Zatím jsme navštívili Oxford (Ashmolean Museum, Christ Church College), Windsor Castle, Eton College a vesnici Bourton on the Water v Cotswolds, kde studenti viděli model vesnice i vesnici samotnou. Dále pokračujeme do Stratfordu, rodného města Williama Shakespeara. V pátek budeme v Londýně a do Prahy se vracíme v sobotu.

Dana Bimková, Jitka Čermáková, Markéta Šejnohová