Výběrový kurz lyžování a snowboardingu – Saalbach 2015

Již tradičně odjíždějí studenti septim a třetích ročníků naší školy v předvánočním týdnu do rakouského Saalbachu zahájit svou lyžařskou a snowboardovou sezónu. Všichni jsme napjatě sledovali sněhová zpravodajství i předpovědi počasí a obávali se nejhoršího – nebude na čem jezdit.

Naše obavy se naštěstí nepotvrdily. Sjezdové tratě byly z velké většiny v provozu a velmi dobře upravené, i když se pochopitelně jednalo o technický sníh.

saalbach 2015 1saalbach 2015 2

Přálo nám i počasí, které bylo většinou slunečné. Zamračené středeční odpoledne a deštivý podvečer jsme využili k odpočinku a relaxaci v plaveckém bazénu v Zell am See.

saalbach 2015 3saalbach 2015 4

Myslím, že se vydařily i společné večery, ať už taneční, hudební nebo vyplněné hrami. Největší úspěch pochopitelně slavila studentská videa.

Lyžařská sezóna na naší škole byla tedy zahájena úspěšně, především bez zranění. My učitelé hodnotíme kurz jako velmi vydařený. O tom, že to studenti cítili stejně, svědčila i jejich ústní hodnocení a přání zůstat zde ještě tak týden.

Marie Satrapová