Lyžařský kurz – Boží Dar 2016 – třídy 1. A + 1. B

Za zážitky a sněhem jsme vyrazili společně v neděli 3. 1. 2016 a napjatě očekávali, jaké počasí nás přivítá na Božím Daru. Do našeho odjezdu napadlo na Božím Daru necelých pět centimetrů sněhu, a proto jsme byli nuceni zanechat běžky doma.

Na začátku kurzu jsme se seznámili se zdejší krajinou a společně poznávali krásu zdejšího prostředí. První dva dny jsme byli nuceni strávit na mírnější sjezdovce, která zde byla jako jediná v provozu. V dalších dnech jsme konečně mohli vyrazit na větší sjezdovku – a to přímo na Klínovec. Po zbývající dny jsme lyžovali právě na Klínovci či na sjezdovkách přímo na Božím Daru. Součástí kurzu byly i hry ve sněhu nebo procházky.

Naše přání, aby bylo od začátku hodně sněhu, tedy vyslyšena nebyla. Počasí se stalo pro nás nepřítelem číslo 1 už od začátku. Naštěstí šlo ale o jediného nepřítele, který se nám do cesty postavil. Vynikající partu a atmosféru mezi studenty zdobil optimismus a neutuchající úsměvy na jejich tvářích. Žáci dokázali, že i přes nepříznivé okolnosti jsou schopni se přizpůsobit složitým podmínkám. Jejich elán a entuziasmus byl pro nás hnací silou. Díky těmto aspektům bylo možné absolvovat kurz se vším, co k němu tradičně patří.

Studentům patří za jejich přístup velká pochvala a poděkování, stejně jako kantorům, kteří v bojových podmínkách odvedli velký kus práce! Kurz byl jistě pro všechny velkým obohacením o cenné zkušenosti, pozitivní zážitky a spoustu dalších situací, které si jistě budeme rádi uchovávat v paměti a k nimž se ještě raději budeme vracet.

Filip SOUKUP