Anglická olympiáda (soutěž v anglickém jazyce) – obvodní kolo

Kategorie III. A (vyšší gymnázium)

Dne 25. února se na naší škole uskutečnilo obvodní kolo soutěže v anglickém jazyce. Utkalo se celkem sedm soutěžících, čtyři z naší školy a tři studentky z Trojského gymnázia. Soutěžící vypracovali nejprve písemnou část (úrovně C1) a poté je čekal samostatný projev a konverzace na dané téma. Jazyková úroveň kandidátů byla vysoká a všichni si zaslouží pochvalu za výborný výkon.

Těší nás, že první tři místa připadla našim studentům.

1. místo: Vojtěch Greger (S6A)

2. místo: Adam Vacek (K5B)

3. místo: Josef Štěřovský (S6A)

Bylo též uděleno čestné uznání Pavle Procházkové z Trojského gymnázia

Soutěž však tímto nekončí, Vojtěch Greger nás bude reprezentovat v krajském kole. Držíme palce.

Kategorie I. B a II. B (nižší gymnázium)

Také mladší žáci měli možnost získat zkušenosti v obvodním kole. Uskutečnilo se 24. února na Trojském gymnáziu. Jsme moc rádi, že se našim studentům dařilo a můžeme jim tedy pogratulovat ke krásným umístěním.

V první kategorii získal Filip Loucký (P1A) 1. místoAlina Kuramshina (S2B) místo druhé.

Ve druhé kategorii se Theodor Brož (1S) umístil na 2. místěAlbert Frank (2S) na 3. místě.

Blahopřejeme všem úspěšných soutěžícím a těšíme se opět v příštím roce.

Za komisi
P. Borovková