Středoškolský pohár v atletice

Naše studentky a studenti obsadili 1. a 3. místo v pražském kole Středoškolského atletického poháru CORNY.

Hlavním úspěchem je postup našich dívek do republikového finále.

corny 2017

Všem závodnicím a závodníkům děkujeme za úspěšnou reprezentaci Gymnázia Nad Štolou. Držte palce našim dívkám v celorepublikovém finále, které se uskuteční 10. 10. 2017 v Břeclavi.

Dne 22. 9. 2017 se uskutečnilo pražské kolo Středoškolského atletického poháru CORNY. Závody se konaly na stadionu Kotlářka v Praze 6.

Naše reprezentantky: Maria Cukerová, Veronika Čižinská, Kateřina Fialová, Barbora Hložková, Karolína Konrátová, Jana Kovandová, Michaela Kovandová, Sára Rybková, Adéla Zmrzlá

Naši reprezentanti: Radim Dostál, Jan Dostál, Josef Havlas, Jan Janovský, Martin Janský, Vojtěch Ježek, Jakub Rusek, Dalibor Švéda, Jan Zasadil

Soutěžilo se v těchto disciplínách (za lomítkem kategorie pro chlapce): běh na 60 m / 100 m, běh na 200 m / 400 m, běh na 800 m / 1 500 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí 3 kg / 5 kg , štafety: 100 m + 200 m + 300 m + 400 m.

Z 21 škol jsme obsadili 1. a 3. místo. Dívky získaly 10 319 bodů, chlapci 9 590 bodů.

Rády bychom vyzdvihly několik jmen:

Barbora Hložková obsadila dělené první místo ve skoku vysokém (1,56 m),

Karolína Konrátová obsadila 2. místo v běhu na 60 m (8:14) a na 200 m (26:28),

Michaela Kovandová obsadila 2. místo ve skoku dalekém (4:76).

Martin Janský zaběhl druhý nejrychlejší běh na 100m (11:45), ve skoku dalekém obsadil druhé místo (5,90 m), ve skoku vysokém zvítězil (1,76 m).

Josef Havlas se umístil na 2. místě ve skoku vysokém (1,72 m).

Některé závodnice i závodníci si vytvořili nové osobní rekordy, ke kterým gratulujeme.