Albert o Taiwanu

Školní rok 2016/2017 pro mě byl velice zajímavý a jedinečný. Nechodil jsem totiž jako roky předešlé do naší školy, ale strávil jsem jej v cizině, přesněji řečeno na Taiwanu. Deset měsíců jsem tedy žil v naprosto cizí zemi, s kulturou tak odlišnou od té naší, jak to jen jde. Bydlel jsem u úplně cizích lidí, jedl jídla, která v češtině nebo angličtině ani nemají jméno, a poznal způsob života v jihovýchodní Asii. Známé prostředí, přátele, koníčky a hlavně rodinu jsem opustil a nechal daleko za sebou v Evropě, abych na druhé straně zeměkoule začal nanovo.