Biologická olympiáda 2022/2023

Ve školním roce 2022/2023 byla na našem gymnáziu opět uspořádána všechna kola Biologické olympiády. Školní kolo se skládá ze tří částí – z testu znalostí z biologie, poznávačky rostlin a živočichů a praktických úloh.

Soutěžící kategorie A a kategorie B měli soutěžní úkoly zaměřené na zajímavé téma – „Život není fér! aneb Jak se organismy vyrovnávají s abiotickým zlem prostředí“. V praktické části soutěže si vyzkoušeli fungování enzymu katalázy a pod mikroskopem pozorovali zajímavé uspořádání aerenchymu sítiny nebo osmotické děje v buňkách suknice cibule.

Tématem kategorie Ckategorie D bylo „Bezlesí“. Vybrané nezalesněné lokality soutěžící mapovali, pozorovali, fotografovali a zkoumali jejich floru a faunu. Vznikly opravdu nádherné práce. Ve školním kole, kromě řešení testu a určování organismů, zkoumali studenti naklíčené jednoděložné a dvouděložné rostliny a dužnaté plody.

V obvodních kolech jsme získali 1., 2., i 3. místo a v krajských kolech krásné 7. místo a především úžasné 2. místo!

Všem soutěžícím blahopřejeme.

V jednotlivých kategoriích školních kol zvítězili:

Kategorie A

1. Jana Kinclová