Beseda s dobrovolníky pomáhajícími uprchlíkům

Ve středu 4. 11. přišli do školy dobrovolníci, kteří pomáhají uprchlíkům na chorvatsko-srbské hranici a pořádají sbírky na jejich podporu. Tyto dobrovolníky nezašťiťuje žádná organizace, a proto je situace na hranicích velmi neorganizovaná a složitá. O tom a o jiném s námi diskutovali v aule školy. Debaty s dobrovolníky se zúčastnili nejen studenti, ale i někteří členové pedagogického sboru.

Dobrovolníci zahájili přednášku popisem situace na hranicích, prezentací fotek a své práce v terénu. Načež se rozvířila velmi bohatá diskuze. I přes silnou kontroverzi obklopující toto téma diskuze probíhala civilizovaně a pokojně.

Vojtěch Gregar

beseda-s-dobrovolniky-1-thumbnail