Bývalí studenti na besedě

Dne 26. ledna 2016 se konalo setkání absolventů našeho gymnázia studujících vysoké školy přírodovědného směru se studenty třetích a čtvrtých ročníků, kteří mají zájem o studium podobných oborů. Zastoupeni byli studenti z 1. LF UK, 2. LF UK, 3. LF UK, VŠCHT, PřF UK – biologie i chemie, FBMI, ČVUT, ČZU, Farmaceutické fakulty UK. Každý student představil svou vysokou školu a konkrétní obor studia. Zejména se pak mluvilo o úskalích přijímacích zkoušek, prvního roku studia a o možnostech uplatnění absolventů. Mezi časté dotazy patřily i ty, které zjišťovaly možnosti stáží v zahraničí. Pro žáky třetích ročníků byly důležité i tipy týkající se výběru seminářů ve čtvrtém ročníku. Zájemci o studium medicíny ze čtvrtých ročníků zase ocenili rady ohledně strategie přípravy na přijímací zkoušky – zejména doporučení pro ústní část.

Tímto bych chtěla poděkovat všem „bývalým“, kteří si ve zkouškovém období našli na nás chvilku. Konkrétně A. Zelinkové, E. Pleschingerové, A. Budínské, K. Jinochové, J. Kőrberové, V. Vlachové, J. Teřlovi, J. Špírkovi, T. Strádalové, R. Bartošové, N. Ptáčnikové a A. Sýkorové.