Víkend ve škole – rozhodně ne relaxační

Víkend nemusí vždy znamenat zavřenou školu. Konkrétně 27. a 28. února 2016 se druhé patro našeho gymnázia studentům otevřelo. Konala se tradiční předmaturitní „nalejvárna“ z chemie. Samozřejmě se každý musí na maturitu a přijímací zkoušky nakonec připravit sám, ale přece jen – víc hlav víc ví. A není nad to, když je možné otestovat si, co už je nám jasné, co je třeba „doladit“ a na co se ještě zcela systematicky znovu zaměřit. Nejen názvosloví organických látek, které je velmi variabilní (některé látky mají až čtyři názvy), ale i různé typy organických a anorganických reakcí dokážou leckomu pěkně zamotat hlavu.

Všichni zúčastnění studenti si určitě zaslouží, aby se jim vynaložené úsilí vrátilo v podobě zdárně složené maturitní zkoušky či úspěchu u přijímacích zkoušek.

P1070846P1070849
P1070850P1070851