DofE

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

zazij dofe

Na našem gymnáziu umožňujeme žákům účastnit se programu DofE, díky kterému mohou získat mezinárodní cena vévody z Edinburghu.

Co je to DofE?

Mezinárodní cena DofE nabízí účastníkům objevování světa a sebe sama nad rámec školní výuky. Dofáci, jak se účastníkům říká, se po dobu půl roku až roku a půl věnují aktivitám, pro které se sami rozhodnou, a zdokonalují se v nich.

Pro koho je DofE?

Pro všechny, kteří chtějí zkusit něco nového, zapojit se do něčeho, co má smysl, ale zatím pro to nenašli odvahu.

Bezva, chci se zůčastnit!

Zaregistruj se!

Chci vědět víc… Jak je to s těmi aktivitami?

Dofáci si vyberou jednu aktivitu ve sportu, jednu v dobrovolnictví a jednu dovednost, které po danou dobu plní, a jejich vedoucí a hodnotitelé jim v průběhu dávají potřebnou podporu, aby aktivity dokončili. Mohou se věnovat šermu, mohou se učit nový jazyk, mohou pomáhat starším lidem ve svém okolí.

dofe dovednost dofe pohyb dofe dobrovolnictvi dofe expedice

Měl/a bych vědět ještě něco o DofE?

Celý program je dobrovolný a účastníci se pro vše rozhodnou sami. Samotný program mohou kdykoli přerušit. Velkou výzvou je pravidelnost a dokončení všech aktivit. Ve finále je čeká několika denní expedice, během které se vydají putovat po neznámé oblasti s předem určeným cílem.

Jak dlouho trvá DofE?

DofE má 3 kategorie – bronzovou, stříbrnou a zlatou. Každý dofák si vybere svou kategorii a podle toho ji plní půl roku, respektive rok či rok a půl.

Je na konci nějaká ceremonie?

Ano, na konci každé splněné kategorie se koná ceremonie, na kterou je dofák pozván a je mu předán diplom za úspěšné dokončení programu.

Kolik to stojí?

Za účast v programu platí každý pouze vstupní poplatek 200Kč.

Více informací najdete na webu DofE ČR. https://www.dofe.cz/

zazij dofe usti