Dne 27. dubna se naše škola zúčastnila krajského kola 18. ročníku soutěže ENERSOL, které na rozdíl od předchozích ročníků z důvodu epidemiologické situace proběhlo formou online prezentací jednotlivých studentských projektů. Pořadatelé dokázali zajistit dokonalý online průběh soutěže. Ke slavnostní atmosféře pak přispěla i účast nejvyšších představitelů pražského školství – radního hl. m. Prahy PhDr. Mgr. Víta Šimrala, předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hl. m. Prahy Ing. Mariany Čapkové a ředitelky Odboru školství, mládeže a sportu Magistrátu hl. m. Prahy Mgr. Lenky Němcové.

V kategorii Enersol a inovace Bohumil Jiří Svoboda (5S) získal s projektem „Odpady v jaderné energetice“ druhé místo a postupuje do celostátního kola, které proběhne v září 2021. Gratulujeme!

Předmětová komise biologie a chemie by vás ráda informovala o tom, jak si letos vedli naši studenti v přírodovědných soutěžích. Všichni víme, že v době covidových opatření nebylo studium lehké. A o to víc si vážíme studentů, kteří si našli čas a energii věnovat se Biologické, Geologické a Chemické olympiádě, SOČ a dalším soutěžím. A můžeme se i pochlubit skvělými výsledky.

Všem moc gratulujeme a držíme palce do dalších kol 🙂.

Chemická olympiáda

2. Eda Vlček

Enersol 2021

2. Bohumil Jiří Svoboda + postup do celostátního kola

„Jsem šťasten a zároveň překvapen, že se mi podařilo dobře umístit v této ekonomické soutěži. Chtěl bych moc poděkovat všem profesorům, hlavně na ekonomii, díky kterým jsem byl schopen práci vytvořit,“ vyjádřil se k udělení ceny.

Na základě svého umístění byl Konstantin přijat na Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze bez přijímací zkoušky a také získal významnou odměnu od Nadace DRFG.

Pokud to epidemiologická situace umožní, je slavnostní vyhlášení výsledků plánováno v září 2021 v rámci imatrikulace nově přijatých studentů na Pražském hradě.

Více o soutěži na https://nf.vse.cz/socd_sp/

I ve školním roce 2019/2020 uspořádala předmětová komise biologie a chemie pro naše talentované a nadšené studenty nejrůznější soutěže – Biologickou olympiádu, Chemickou olympiádu, Geologickou olympiádu, Botanickou soutěž, Přírodovědného klokana, Středoškolskou odbornou činnost, soutěž Enersol a další.

Jako vše v tomto školním roce byly i soutěže poznamenány opatřeními v době rizika infekce Covid-19. Jsme rádi, že proběhla všechna školní a některá obvodní kola, a že se krajská kola konala alespoň distanční formou.

Opět se ukázalo, že máme pilné a chytré studenty se zájmem o přírodní vědy (někteří z nich jsou věrní přírodovědným soutěžím po celou dobu studia na našem gymnáziu). Děkujeme učitelům biologie a chemie za jejich čas věnovaný podpoře a přípravě soutěžících, především paní profesorce Babické, která věnuje spoustu času vzdělávání a motivaci studentů na přírodovědném kroužku, v přírodovědném klubu i na terénních výpravách a biologických kurzech. Se studenty jsme se snažili pracovat i online a co nejvíce je během přípravy na soutěže podporovat.

Pro SOČ a další soutěže získávají studenti zkušenosti a dovednosti při psaní ročníkových prací, které jsou zadávány v druhém ročníku vyššího gymnázia.

Hlavní úspěchy školního roku 2019/2020

Chemická olympiáda

V obvodním kole kategorie D jsme obsadili první tři místa.

Geologická olympiáda

První, druhé a třetí místo jsme získali v obvodním kole, v krajském kole byli dva úspěšní řešitelé.

Enersol 2019

Získali jsme druhé a šesté místo v krajském kole.

SOČ

V krajském kole jsme vybojovali první, třetí a deváté místo a v kole celostátním první místo.

Gratulujeme!

-šs-