Přihlášky ke studiu

Přihlášku lze podat na tři různé školy (obory):

• od 1. února do 20. února 2024
  • pořadí škol na přihlášce je nutné vyplnit dle preferencí uchazeče a na všech přihláškách shodně
  • uveďte kontakt (telefonní číslo a mailovou adresu) na rodiče
  • součástí přihlášky je čestné prohlášení zákonného zástupce, že nezletilý uchazeč souhlasí s jejím podáním a obsahem

Přihlášku lze podat třemi způsoby:

1. Elektronická přihláška
    • Přihlásíte se do systému DiPSy (Digitální přihlašovací systém) na základě prokázání totožnosti s využitím prostředku pro elektronickou identifikaci (Mobilní klíč eGovernmentu nebo Bankovní identita).
    • Ze seznamu svých dětí vyberete to, které chcete přihlásit (naleznete již vyplněné osobní údaje).
    • Ze seznamu škol vyberete tři školy, na které chcete podat přihlášku, v pořadí dle priority pro přijetí.
    • Uvidíte přehledné informace o každé škole – přehled oborů vzdělání, počet letos přijímaných uchazečů i počty přihlášek a přijatých uchazečů v minulých letech.
    • U každé školy uvidíte přehled dokumentů, které škola vyžaduje doložit k přihlášce – nahrajete fotky nebo scany těchto dokumentů.
    • Přihlášku potvrdíte a mailem vám přijde potvrzení o podání přihlášky a uchazeči bude přiděleno registrační číslo. Tímto úkonem podáte přihlášku na všechny tři vybrané školy.
  2. Výpis ze systému – zjednodušená listinná přihláška vytištěná ze systému
    • Vstoupíte do systému DiPSy (Digitální přihlašovací systém) bez přihlášení.
    • Vyplníte osobní údaje o sobě a svém dítěti.
    • Potvrdíte správnost a mailem obdržíte zjednodušenou přihlášku s registračním číslem, kterou vytisknete (tolikrát, na kolik škol se hlásíte), podepíšete ji doručíte v listinné podobě na každou vybranou školu.
  3. Listinná přihláška se všemi přílohami
    • Vyplníte listinnou přihlášku – tiskopis naleznete přímo na stránkách MŠMT, Cermatu nebo prihlaskynastredni.cz.
    • Musíte si dohledat IZO každé školy, její přesný název, kód oboru a jeho přesný název i se zaměřením.
    • Každá přihláška musí mít školy uvedené ve stejném pořadí dle zvolené priority pro přijetí.
    • Podepíšete ji a doručíte ji v listinné podobě i se všemi přílohami na každou vybranou školu. Pokud tedy podáváte přihlášku na tři školy, musíte vyplnit přihlášku třikrát a ke každé přiložit všechny danou školou požadované přílohy.
    • Škola zadá údaje z přihlášky do systému Dipsy, který vygeneruje registrační číslo, jež vám bude zasláno doporučeně poštou spolu s pozvánkou.

Bližší informace naleznete na stránkách MŠMT www.prihlaskynastredni.cz

Videomanuály k podávání přihlášek v systému DiPSy:

1. elektronická přihláška

2. výpis ze systému

Přílohy k přihlášce na naši školu:

• hodnocení na vysvědčeních z předchozího vzdělávání za poslední tři pololetí (hodnotí-li škola slovně, převede slovní hodnocení na známky a pro účely přijímacích zkoušek vydá dokument obdobný výpisu z vysvědčení)
  • diplom či výsledková listina dokládající umístění na 1.–3. místě v obvodním, krajském či celostátním kole v předmětových soutěžích v období od 1. 9. 2022 do 31. 3. 2024 (seznam uznávaných soutěží naleznete na našich webových stránkách v Kritériích pro obor), podklad prokazující dané výsledky musí být předložen nejpozději do 30. 4. 2024
  • uchazeči s dočasnou ochranou na základě Opatření obecné povahy č. j. MSMT-26560/2023 mohou přiložit žádost o prominutí zkoušky z českého jazyka a literatury a žádost o konání jednotné zkoušky z matematiky v ukrajinském jazyce
  • uchazeči se speciálními vzdělávacími potřebami dokládají doporučení pro úpravu podmínek přijímaní ke vzdělávání vydané školským poradenským zařízením
  • nevyžadujeme lékařský posudek o zdravotní způsobilosti