MístoTermínTřídyDoprovodKe stažení
Saalbach 12.–17. 12. 2021 S7A + S7B + 5S + 3A + 3B Jansová, Vaníčková, Satrapová (Prkno), Macalík přihláška
informace
Janské Lázně 9.–14. 1. 2022 S2A + S2B Vaníčková, Baumruková, Krejnusová, Ext. + zdravotník přihláška
informace
Wildkogel 16.–21. 1. 2022 1A + 1B + 3S Macalík, Jansová, Hauptmannová, Hausmannová + Ext. přihláška
informace
Kaprun 5.–10. 3. 2022 K5A + K5B Soukup, Baumruková, Krejnusová, Ext (Prkno) přihláška
informace

Prohlášení o bezinfekčnosti

Sraz všech účastníků kurzu se uskuteční ve středu 25. 8. v 8.00 hod v budově Gymnázia Nad Štolou, Nad Štolou 1/1510, Praha 7.

Zde budou účastníci také otestováni.

Testování se nebude týkat osob, které byly očkovány proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování, že u očkování uplynulo:

  1. od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo
  2. od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní;

osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Toto vše je potřeba doložit potvrzením, které se bude předkládat ve středu 25. 8. 2021 v budově školy.

Po ukončení testování se účastníci vydají z budovy školy směrem na Hlavní nádraží, kde pojedeme vlakem v 10.01 směrem Senohraby.

teribear 2020

Jak to bude letos?

Milá teribeaří rodino,

Víme, že se těšíte na další ročník akce TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Už od září, kdy skončil pátý ročník, se nás ptáte, kdy a kde proběhne ten šestý?

Nikdo z nás netuší, jak bude svět vypadat v září. Přesto jsme se rozhodli dát myšlence novou podobu a uchovat možnost pomáhat společně pohybem.

TERIBEAR opustí jedno konkrétní místo a stane se virtuální komunitou. Nová technologická podoba happeningu nám umožní propojení běžecké aplikace Strava s naším TERIBEAR webem, kam se v daném období zaznamenají všechny Vámi zdolané kilometry do výsledkové listiny, tak jak jí znáte z předešlých ročníků. K tomu bude nutná registrace do naší databáze, abychom mohli v daném období spárovat Vaši aplikaci s naším systémem.

Ačkoli nás může mrzet, že se v novém konceptu nesejdeme osobně, zároveň máme příležitost přizvat do teribeaří rodiny i nové členy ze všech koutů České republiky, ale i zahraničí.  Zůstaneme tak pohromadě, i když každý zvlášť. Věříme, že tahle výzva bude znamenat pro náš happening nový směr a pro opuštěné dětí významnou pomoc.

Poznačte si tedy v kalendáři virtuálního TERIBEARa, který startujeme 10. 9. 2020.

Více informací na webu www.teribear.cz.

Těšíme se na Vás, Tým Nadace Terezy Maxové dětem a medvěd TERIBEAR

I když jsme na tuto školu každý přišel s jinými cíli, očekáváními a zkušenostmi, tak jeden cíl nás spojoval – maturita. Roky strávené na gymnáziu uběhly nepředstavitelně rychle, ale nakonec jsme je skvěle zvládli a já jsem na nás opravdu pyšná. Přestože to s námi měli učitelé někdy těžké (a my to měli těžké s nimi), tak doufám, že jsme jim do života také něco pozitivního přinesli. Situace, která nás provázela prvními jarními měsíci tohoto roku, byla nová pro každého z nás. Vše se odehrálo poměrně rychle, ale nakonec se věci začaly pomalu vracet zpět do normálu. Tím myslím i naši letošní maturitu, která ještě podle dubnových informací s velkou pravděpodobností neměla proběhnout. Samotná zkouška vypadala trochu odlišně od minulých let, ale nakonec skutečně proběhla a my jsme za to všichni moc rádi. Není to jenom zkouška ve škole, která nám přináší pouze stres a nervy. Mně osobně dala i mnohem víc. Například důvěru v sebe samotnou pro zvládnutí dalších a ještě mnohem náročnějších zkoušek, které mě v životě potkají, a to nejen ve studiu. Stačí si věřit a nezapomenout na pozitivní přístup. A myslím, že v tomto ohledu je maturita opravdu jedinečná.

Asi každý maturant i ti ostatní, kteří ho provázeli tímto obdobím – rodiče, učitelé atd., si navždy budou pamatovat rok 2020, který byl opravdu přelomový a výjimečný nejen pro nás, ale i pro celý svět. Přípravy na maturitu i samotná zkouška proběhly hladce jak díky učitelům, kteří tu pro nás neustále byli, tak i díky studentům, kteří zkoušku dospělosti nepodcenili a svědomitě se připravovali. A i když jsme kvůli nynější situaci přišli o momenty, na které jsme se celé studium těšili, tak pevně věřím, že máme dostatek skvělých vzpomínek z minulých ročníků, které nám tuto ztrátu alespoň trochu vynahradí.

Předávání maturitních vysvědčení neproběhlo jako obvykle v divadle, ale v aule naší školy bez přítomnosti rodičů a s patřičnými opatřeními, ale i tak jsme si slavnostní chvíli užili. A možná se nám ještě poštěstí a užijeme si i svůj maturitní ples, který je naplánovaný na září. Pokud situace nedovolí uskutečnit tak velkou akci, věřím, že se ještě sejdeme v menším počtu a alespoň částečně si ples vynahradíme.

Letošní maturitou jsme uzavřeli jednu velkou kapitolu našeho života a ještě větší, snad i lepší, právě začíná. Přeji nám všem do budoucna mnoho štěstí. Věřím, že ho budeme potřebovat.

Za letošní maturanty K. Čechová, Z. Irategeka

V pátek 29. května dostávali naši maturanti své poslední ročníkové vysvědčení.

Jelikož přišli již o maturitní ples a nyní i o poslední zvonění, rozhodli jsme se s nimi rozloučit. Vytvořili jsme před školou špalír, kterým maturanti procházeli, my jsme zvonili zvonečky a mávali. Myslím, že se to maturantům líbilo, někteří neskrývali dojetí. Když všichni studenti prošli uličkou mezi učiteli, popřála jsem jim hodně štěstí u maturit i přijímacích zkoušek a společně jsme si zazpívali studentskou hymnu.

Děkuji všem učitelům, kteří přišli, a děkuji kolegyním Kreuzziegerové a Nápravníkové za organizaci.

Doufám, že takovéto rozloučení s maturanty by mohlo být inspirací pro další roky.

R. Schejbalová