Od úterý 26 .2. 2019 začne prodej vstupenek pro první ročníky, tj. P1A, P1B, 1S, 1.A, 1.B.

Od středy 6. 3. 2019 budou zbylé vstupenky včetně vstupenek na stání volně k prodeji až do vyprodání vstupenek.

Ceny vstupenek

1. řada –  300 Kč
2. řada –  250 Kč
stání –  220 Kč

Každý student musí mít svojí vstupenku!

Vstupenky se budou prodávat v knihovně u K. Hausmannové:

úterý    14.15–15.00
středa   12.40–13.10
čtvrtek 9.40–10.00 12.30–13.30
pátek 9.40–10.00

Po dvou letech máme opět možnost zúčastnit se dvoudenního semináře v Památníku Terezín. Seminář seznámí studenty s Terezínem, životem v něm za 2. světové války, holocaustem, vězením v Malé pevnosti i osudy lidí, kteří prošli Terezínem. Na studenty čekají prohlídky, workshopy a možná i setkání s pamětníkem. Přednostně se mohou hlásit studenti 3. ročníku, septim a 5S, po jarních prázdninách doplníme volná místa zájemci z nižších ročníků. Vyplněné přihlášky noste i s penězi do kabinetu 303a.

Těšíme se na všechny účastníky!
Dana Bimková, Anna Huliciusová

Od úterý 5. února 2019 začne prodej vstupenek pro maturitní ročníky, tj. 08A, 08B, 6S, 4.A a 4.B.

Ceny vstupenek

1. řada: 300 Kč
2. řada: 250 Kč
stání: 220 Kč

Vstupenky pro jednotlivé třídy

08A

1.řada: 4 žáci po 5 vstupenkách, 19 žáků po 4 vstupenkách

2. řada: 2 žáci po 5 vstupenkách, 21 žáků po 4 vstupenkách

08B

1.řada: 22 žáků po 4 vstupenkách, 5 žáků po 3 vstupenkách

2. řada: 21 žáků po 4 vstupenkách, 6 žáků po 3 vstupenkách

6S

1. řada: 8 žáků po 5 vstupenkách, 18 žáků po 4 vstupenkách

2. řada: 14 žáků po 3 vstupenkách, 12 žáků po 2 vstupenkách

1. řada: 12 žáků po 5 vstupenkách, 10 žáků po 4 vstupenkách

2. řada: 22 žáků po 5 vstupenkách

1. řada: 8 žáků po 5 vstupenkách, 18 žáků po 4 vstupenkách

2. řada: 6 žáků po 4 vstupenkách, 20 žáků po 3 vstupenkách

Každý maturant musí mít svoji vstupenku!

Vstupenky se budou prodávat v knihovně u K. Hausmannové

úterý:   12.40–13.10
středa: 9.45–10.00  12.35–13.20
čtvrtek: 9.40–10.00 12.30–13.30
pátek: 9.40–10.00

Letos jsme opět tradičně zavítali do hlavního města Rakouska, abychom načerpali pravou vánoční atmosféru. Do Vídně jsme dojeli v dopoledních hodinách a hned jsme si vychutnali projížďku po Ringstrasse, slavném bulváru, který nechal vystavit František Josef na místě bývalého městského opevnění. Pěšky jsme si pak prošli centrum s početnými hlavními budovami města např. Operou, Hofburgem nebo Španělskou jezdeckou školou, která je součástí hradu a pořádá vystoupení s lipicány – možná se sem příště podíváme.

Kolem půl druhé jsme měli čas na pozdní oběd, mnozí jsme neodolali pravému vídeňskému řízku s bramborovým salátem. Také jsme nahlédli do slavné kavárny Sacher a někteří ochutnali světoznámou dobrotu – dort Sacher. Poté jsme v protilehlé impozantní budově Albertiny obdivovali díla Rembrandta, da Vinciho nebo Picassa. Nadchla nás však především současná výstava věnována Claude Monetovi. Nádhera! Po pořádné dávce umění jsme se jeli ubytovat na Mariahilferstrasse, což je nejoblíbenější vídeňská nákupní třída a také jedna z nejdelších. Zde již poněkolikáté spíme v pohodlném hotelu Wombats.

Večer jsme metrem jeli na Christkindlmarkt před vídeňskou radnicí. Tyto vánoční trhy patří mezi nejnavštěvovanější v Evropě a na davech lidí to bylo dost znát, ale stejně jsme ochutnali místní speciality a vše završili jízdou na ruském kole s vánočním výhledem na noční, nádherně osvětlenou, Vídeň.

Druhý den po snídani jsme neotáleli a hned se vydali pěšky po Mariahilferstrasse k Haus des Merees. Jedná se o akvárium postavené v budově, která byla využívána za druhé světové války jako bunkr. Mohli jsme procházet tunelem s rybami, viděli jsme opice z Amazonie, nebo krokodýly z Afriky. Třešničkou na dortu ale byl impozantní panoramatický výhled ze střechy mořského musea.

Pěšky jsme přes Museum Quartier a Hofburg došli ke Stephansdomu, dominantě Vídně. Gotická katedrála má barevnou střechu, na kterou nám dokonce krátce zasvítilo krásně sluníčko. Dostali jsme opět krátký rozchod na občerstvení a potom už jeli autobusem k nedalekému Hundertwasserhaus, ve kterém se nachází muzeum věnované extravagantnímu umělci Friedensreichu Hundertwasserovi, kde jsme si prošli i vnitřek neobyčejného domu s barevnou fasádou. Na závěr dne před odjezdem do Prahy jsme dokoupili zbytek vánočních dárků v Shopping Resort Gerasdorf (G3). A pak už jsme s bolavýma a ušlapanýma nohama, ale plni úžasných zážitků jeli zpět do Prahy. Letošní adventní trhy nás opět skvěle naladily a těšíme se na další rok!

Tereza a Adéla Masničákovy

Nejbližší plánovaná akce

Beseda současných studentů s našimi bývalými, kteří studují na vysokých školách přírodovědného směru. Termín bude brzy upřesněn (buď 29. 1., nebo 5. 2. 2019).

Další plánované akce

Např.:

• zážitková první pomoc,
  • chemik v kuchyni a v drogerii,
  • fluorescenční mikroskopie,
  • fyzikální pohled na pohyb,
  • využití dronu pro výzkum,
  • vaření s (po)Lerchem,
  • návštěva badatelského centra,
  • za orchidejemi Bílých Karpat.

Akce, které již v letošním školním roce proběhly

Biologický kurz – 5.–9. září 2018

Viz samostatný článek

Noc vědců na ÚOCHB – 5. října 2018

Exkurze na ÚOCHB v rámci Týdne vědy (Bc) – 9. listopadu 2018

Robotická dílna (Ry) – 16. listopadu 2018

Vaření netradičně i tradičně ze surovin neznámých i známých (Lr, Bc) – 23.–24. listopadu 2018

Viz samostatný článek

Návštěva genetické laboratoře na FŽP – ukázka výzkumu + jednodušší analýza (Bc, Sv)

Chemikovy Vánoce – 14. prosince 2018

Vltava – zimující ptáci a zdobení stromku pro lesní zvěř (Bc) – 15. prosince 2018

Přednáškový den – 20. prosince 2018

Přednášející z JČU za námi přijeli se zajímavými tématy (Sa) – viz samostatný článek.