Ročníkové zkoušky

Ročníkové zkoušky jsou písemné zkoušky konané formou didaktických testů, které skládají žáci třetích ročníků a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia na konci školního roku. Každý žák bude konat zkoušku z českého jazyka a matematiky. Zkoušky svým obsahem a formou připravují studenty na maturitní zkoušku. Výsledky testů jsou započítány do klasifikace se stejnou vahou jako čtvrtletní práce.

Testy probíhají v době konání ústních maturitních zkoušek, žáci těchto tříd mají dopoledne v den konání zkoušek volno.

Pro školní rok 2021/2022 jsou termíny následující:

• út 17. 5. 2022 - český jazyk
  • st 18. 5. 2022 - matematika

Náhradní termín pro školní rok 2021/2022:

• čt 1. 9. 2022 - český jazyk
  • pá 2. 9. 2022 - matematika