Ročníkové zkoušky

Ročníkové zkoušky jsou písemné zkoušky konané formou didaktických testů, které skládají žáci třetích ročníků a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia na konci školního roku. Každý žák bude konat zkoušku z českého jazyka a matematiky. Zkoušky svým obsahem a formou připravují studenty na maturitní zkoušku. Výsledky testů jsou započítány do klasifikace se stejnou vahou jako čtvrtletní práce.

Testy probíhají v době konání ústních maturitních zkoušek, žáci těchto tříd mají dopoledne v den konání zkoušek volno.

Pro školní rok 2023/2024 jsou termíny následující:

• po 20. 5. 2024 - český jazyk
  • út  21. 5. 2024 - matematika