Mobilita studentů Comenius

V průběhu školního roku 2012/13 se naši žáci účastní projektu – Comenius-mobilita. Naší partnerskou školou je Lycée Saint Exupéry z francouzského města Parentis en Born, které se nachází nedaleko Bordeaux.

Díky účasti na projektu bude mít pět žáků našeho gymnázia možnost studovat 3 měsíce ve Francii. Během pobytu budou ubytováni v rodinách svých korespondentů nebo na internátě. Jedná se o reciproční mobilitu, takže rodiny českých žáků se postarají o ubytování Francouzů.

První část mobility se uskutečnila v období od září do prosince 2012. V té době byly dvě žákyně našeho gymnázia ve Francii a tři francouzští studenti přijeli do Prahy.

Zdravíme všechny Štoláky z krásné Francie!
České studentky ve Francii z pohledu francouzské spolužačky
Comenius Post
Opět zdravíme všechny Štoláky z neustále krásné Francie

Druhá část mobility proběhne od ledna do března 2013. V tomto období tři naše žákyně, odjedou studovat na partnerskou školu a dva francouzští studenti přijedou do České republiky.

Mobilita studentů Comenius se přehoupla do druhé části
Máme za sebou dvě třetiny...
Poslední dny strávené ve Francii

Hlavním přínosem mobility pro české žáky bude zlepšení komunikačních dovedností ve francouzštině. Během pobytu se budou účastnit výuky na partnerském gymnáziu a budou hodnoceni stejně, jako jejich francouzští spolužáci. Navíc budou pracovat na dlouhodobém projektu, jehož zadání je pro každého studenta individuální.

Prioritou francouzských studentů bude studium angličtiny.

JS