Projekt – Drážďany

Ve dnech 11.–13. 5. 2016 probíhaly projektové dny pro nižší gymnázium, jeden z projektů byl nazván Drážďany a vedly jej Mgr. Petra Stejskalová a Mgr. Iva Tupá. Zde si můžete přečíst, jak projekt probíhal.

První den se všichni účastníci sešli ve škole a ve skupinkách si vybrali téma týkající se Drážďan, na které společně dělali prezentaci a přednášeli ji ostatním. Ty se většinou týkaly různých zajímavých památek Drážďan, které se nacházely na trase pro následující den.

Druhý den ráno byl sraz před budovou školy, a když jsme už všichni seděli připoutaní v autobuse, mohli jsme vyrazit směr Německo. Po zhruba dvouapůlhodinové cestě jsme dorazili do Drážďan a vydali se navštívit památky. Začali jsme Zwingerem, viděli jsme také Semperovu operu na Divadelním náměstí, Fürstenzug, Frauenkirche a spoustu dalších s tím, že u každé památky jsme si zopakovali informace z prezentací z minulého dne. Navštívili jsme také Muzeum dopravy, které mělo velký úspěch především u chlapecké části naší skupiny. Odpoledne jsme měli rozchod na náměstí Altmarkt na oběd a případné zakoupení suvenýrů. Po opětném setkání jsme se vydali na poslední zastávku našeho výletu, což bylo interaktivní Deutches Hygiene-Museum, kde jsme se dozvěděli informace o historii lékařství a vyzkoušeli jsme si různé atrakce zaměřené na koncentraci, logiku a smysly. Poté už jsme jen nasedli do autobusu a vydali se zpět ku Praze.

Poslední den jsme se opět sešli ve škole kolem 9. hodiny a začali jsme dělat papírovou koláž o tom, jaký projekt byl. Druhou část programu zabrala vědomostní hra o Drážďanech spojená s rozličnými aktivitami, přičemž výherci získali drobné ceny a za odměnu dostali všichni žáci čokoládu.

Takto jsme si užili projekt Drážďany.

Anna Tereza Kristóf