Zahájení školní Štolní galerie

V přízemí gymnázia je místnost, kterou mají studenti ve velké oblibě. Studovna.

Název místnosti napovídá, že poskytuje prostor pro studium, četbu, psaní úkolů apod. Skutečné využití této studovny je jiné. Relaxační. Studenti si sem chodí popovídat, vypít kávu, nebo jen tak v klidu posedět stranou od neklidu školních chodeb.

Na konci dubna se Studovna proměnila ve školní galerii. Totiž byla proměněna našimi výtvarnicemi – Ivanou Jirkovou a Irenou Hladkou.

stolni galerie 1

Dne 29. dubna jsme se setkali na vernisáži. Autorky představily galerii tím nejpříjemnějším způsobem – výstavou vlastních obrazů. Studovna se proměnila ve výstavní síň, každý obraz prostor obohacuje a umožňuje návštěvníkovi pozorovat, přemýšlet, inspiruje.

Školní galerie nabízí své prostory dalším tvůrcům z řad studentů i učitelů. Jaký bude její další život? To záleží právě na nich. Nemohu napsat na nás, protože já jsem neměla štěstí, které mají naši studenti, štěstí na učitelky výtvarné výchovy. Mé nevelké výtvarné vlohy tedy nedostaly příležitost se rozvinout, ale jsem ráda, že mám příležitost být divákem krásných obrazů v naší nově otevřené školní galerii.

stolni galerie 6stolni galerie 5

stolni galerie 2stolni galerie 3stolni galerie 4