Matematická olympiáda kategorie Z6, Z7 a Z8

Dne 9. 4. 2019 proběhlo na naší škole obvodní kolo 68. ročníku matematické olympiády.

V kategorii Z6 se o první místo dělili ještě spolu s dalšími dvěma žáky z jiných škol Tomoya Hagino a Joseph Wiltshire ze třídy P1B, kteří dosáhli plného počtu bodů. V této kategorii bylo celkem 22 úspěšných řešitelů, tedy těch, kteří dosáhli alespoň polovičního počtu bodů.

V kategorii Z7 zvítězil Karel Matějovec z S2B.

V kategorii Z8 se o 2. a 3. místo dělily Anna Hobzová a Tereza Masničáková z T3B.

Úspěšní řešitelé převzali v aule naší školy diplomy a ti na „medailových pozicích“ i věcné ceny. Všem blahopřejeme a přejeme jim úspěchy v dalších soutěžích a hlavně, aby je chuť do řešení matematických problémů neopustila.

Věra Tesařová