Matematická olympiáda kategorie Z na Gymnáziu Nad Štolou ve školním roce 2022/2023

V letošním roce se opět velké množství studentů účastnilo domácího kola 72. ročníku této soutěže. Ti, kteří splnili podmínky, postoupili do obvodního kola.

Na prvních 3 místech se z naší školy umístili tito studenti:

Kategorie Z6:

1.–2. místo – Berenika Meisner z P1B a Jindřich Češka z P1A
3. místo – Jan Pech z P1A

Kategorie Z7:

2. místo – Jan Štěrba z S2B
3. místo – Veronika Kunová z S2A

Kategorie Z8:

1. místo – Margarita Sboeva z T3A

Kategorie Z9:

1.–4. místo – Adam Čech, Amelie Anna Figallová, Barbora Šolínová z K4A a Štěpán Sikora z S2B

Postup do krajského kola si dále vybojovali Jonáš Kořínek z K4B a Barbora Šolínová a Theodor Ladin z K4A.

V krajském kole byli všichni tito naši studenti úspěšnými řešiteli, Amelie Anna Figallová a Jonáš Kořínek se ztrátou pouhého jednoho bodu!

Všem jmenovaným srdečně blahopřejeme, přejeme hodně úspěchů v dalším studiu nejen matematiky a těšíme se na setkání v dalším ročníku matematické olympiády!

mo 2023

Věra Tesařová