Krátká zpráva o velkém dvojitém úspěchu

Gymnázium Nad Štolou se může nově pochlubit jedním významným prvenstvím v mezinárodní soutěži. Držitelkou prestižního ocenění je Magdalena Ulmanová ze septimy B, neboť se stala vítězkou překladatelské soutěže JUVENES TRANSLATORES. Cenu si pojede převzít přímo do Bruselu, kde se setká s vítězi z ostatních 26 členských států Evropské unie.

Celkem se evropské soutěže zúčastnilo 3056 studentů z 701 škol. Přímo v České republice soutěžilo 92 studentů z 21 škol, ty byly náhodně vylosovány a my měli poprvé štěstí, že jsme také mohli soutěžit. Jednu školu mohlo v soutěži reprezentovat maximálně pět studentů.

Děkujeme všem účastníkům školního kola a především těm pěti, kteří byli vybráni k reprezentaci. Překládali v přesně určený čas dvě hodiny, stejně jako všichni další účastníci. Kromě absolutní vítězky můžeme oslavit i úspěch Melanie Ann Gray, taktéž ze septimy B, která dostala čestné uznání za vynikající překlad. Čestných uznání bylo v ČR uděleno šest.

Pokud jste zvědaví na vítězný překlad, můžete ho najít zde.

Dana Bimková