České hlavičky 2016

Dne 15. 11. 2016 se v brněnském centru SONO uskutečnilo předávání cen České hlavičky 2016. Ceny jsou určeny středoškolákům působícím ve vědeckém týmu, kteří úspěšně obhájí své práce před odbornou porotou složenou z předních českých vědců (RNDr. Jiří Grygar, CSc., Prof. Václav Hořejší, PhD., Prof. Ing. Stanislava Hronová, CSc.). Ocenění byla letos udělována v pěti kategoriích od humanitních až po technické obory.

Naše gymnázium v soutěži reprezentovala studentka septimy B, Tereza Kačerová, která se pokoušela navázat na úspěchy našich bývalých absolventek Elišky Zlámalové (Česká hlavička v kategorii Futura 2012) a Aleny Budinské (Česká hlavička v kategorii Genus 2014).

Tereze, které se podařilo na základě písemné práce probojovat mezi poslední čtyři kandidáty v kategorii Sanitas, nakonec nejvyšší příčka těsně unikla, ale i tak se umístila na krásném druhém místě.

Pro Terezu tím však práce nekončí, protože na základě umístění v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti ji příští rok v září čeká účast v největší evropské studentské soutěži EUCYS (European Union Contest for Young Scientists).

Moc gratulujeme, držíme palce a zároveň doufáme, že se i letos najde mnoho nadšených studentů, kteří budou mít chuť změřit síly se svými vrstevníky z celé republiky!

hlavicka diplom