Biologické a chemické úspěchy našich studentů 2016/2017

I ve školním roce 2016/2017 uspořádala předmětová komise biologie a chemie pro naše talentované a nadšené studenty všechna kola Biologické olympiády, Chemické olympiády, Botanické soutěže a také školní přehlídku prací Středoškolské odborné soutěže. Nově jsme se zúčastnili Geologické olympiády a Ekologické olympiády.

Rádi chválíme v první řadě píli a zájem našich studentů (spousta z nich je věrná přírodovědným soutěžím po celou dobu studia na našem gymnáziu), děkujeme učitelům biologie a chemie za jejich čas věnovaný podpoře a přípravě soutěžících, především paní profesorce Babické, která věnuje spoustu času vzdělávání a motivaci studentů na přírodovědném kroužku, na terénních výpravách a biologických kurzech. Pro SOČ a další soutěže získávají studenti zkušenosti a dovednosti při psaní ročníkových prací, které jsou zadávány v druhém ročníku vyššího gymnázia.

Hlavní úspěchy školního roku 2016/2017

Biologická olympiáda

V krajském kole kategorie A obsadila Kateřina Černá 4. místo a postoupila do kola celostátního.

Geologická olympiáda

V krajském kole obsadil Lukáš Vacek 1. místo a postoupil do kola celostátního.

Ekologická olympiáda

V krajském kole družstev obsadila Kateřina Černá 1. místo (společně se sdružením Arachné) a v celostátním kole se umístila na 5. místě.

Botanická soutěž

V krajském kole obsadila Kateřina Dunovská 1. místo.

SOČ

V krajském kole SOČ obsadila Tereza Kačerová 1. místo a v celostátním kole 4. místo.

V krajském kole SOČ obsadil Lukáš Vacek 1. místo a v celostátním kole 6. místo.

V krajském kole SOČ obsadila Kateřina Černá 4. místo a byla poslána do licitace.

V krajském kole SOČ obsadila Zina Briki 4. místo.

Enersol

V krajském kole obsadila Tereza Kačerová 1. místo a postoupila do kola celostátního.

Další významné úspěchy

Tereza Kačerová – Nominace do evropského kola SOČ – soutěž EUCYS, která se bude konat v září 2017 v Estonsku.

Tereza Kačerová – Česká hlavička (Sanitas) – 2. místo

Účast na mezinárodní soutěži CASTIC (China Adolescent Science and Technology Innovation Contest) v Číně – Hangzhou (srpen 2017)

Tereza Kačerová 1. místo v oboru Biomedical Sciences

Lukáš Vacek 3. místo v oboru Chemistry