Tereza Kačerová – Česká hlavička 2017

V pondělí 13. listopadu 2017, něco málo po půl šesté večer, jsme konečně dorazili po menších komplikacích (rozbité světlo a lehká bouřka) do statutárního města Brna, abychom podpořili naši neuvěřitelnou a výjimečnou spolužačku Terku Kačerovou při předávání cen České hlavičky.

Asi za tři čtvrtě hodiny jsme se dostali do velkého sálu v Sonocentru a nedočkavě jsme se usadili. Celým večerem nás prováděli Miluše Bittnerová a Tomáš Měcháček a mezi jednotlivými laureáty nám pro zpříjemnění atmosféry hrála kapela Ready Kirken.

Celkově se vyhlašovali vítězové pěti různých kategorií a jedné mimořádné. Každého laureáta si pozvali na pódium a v krátkém medailonku nám ho představili. Nervózně jsme poposedávali na židlích a čekali na náš okamžik. Konečně přišla na řadu Terka. Tleskali jsme jako o život a k našemu velkému uspokojení měla Terka ze všech nejhlasitější potlesk. V medailonku jsme ji viděli jako soustředěnou vědkyni, milovnici opery a vášnivou hráčku tenisu. Poté musela odpovědět ještě na několik dotazů moderátorů, například – jestli také při tom všem stíhá spát, na což Terka odpověděla, že se občas zadaří. Nakonec obdržela sošku České hlavičky v kategorii FUTURA „Řešení pro budoucnost“, cena Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, za svou práci s názvem Bio-čip pro molekulární diagnostiku plicních onemocnění a my diváci jsme znovu dostali šanci zazářit.

Po skončení slavnostního večera jsme Terce pogratulovali, předali jsme jí květinu a s pýchou v srdci a s pocitem dobře vykonané práce jsme se vydali na zpáteční cestu do Prahy.

Lucie Dvořáková, O8B

hlavicka 2017 1hlavicka 2017 2