Česká hlavička opět Nad Štolou – potřetí!

Společnost Česká hlava slavnostně v brněnském Sonocentru vyhlásila vítěze XI. ročníku soutěže Česká hlavička. Tato malá česká „Nobelova cena“ se na naši školu vrátila už potřetí. Protože se jedná o významný úspěch, můžeme trochu bilancovat. Hlavičku jsme tedy získali celkem třikrát a vždy se k nám vrátila po třech letech. Také si povšimněte, že všechny laureátky jsou mladé slečny s dlouhými blonďatými vlasy a upřímně každý z nás ví, co se o blondýnách říká. Takže nás může napadnout otázka, jak to s těmi blondýnami vlastně je?

eliska zlamalova

Eliška Zlámalová, Česká hlavička 2011 v kategorii FUTURA „Řešení pro budoucnost“ za práci „Vývoj metody pro monitorování molekulární podstaty vzniku závislosti na drogách“. Eliška v roce 2016 ukončila studium na University of Edinburgh a v současné době studuje neurogenetiku na University of Cambridge.

alena budinska

Alena Budinská, Česká hlavička 2014 v kategorii GENUS „Člověk a svět kolem něj“ za práci „Syntéza biologicky aktivních látek s využitím stereoselektivní katalýzy“. Alena v roce 2017 ukončila bakalářské studium na VŠCHT v Praze a pokračuje v magisterském studiu na ETH Zürich.

tereza kacerova

Tereza Kačerová, Česká hlavička 2017 v kategorii FUTURA „Řešení pro budoucnost“ za práci „Bio-čip pro molekulární diagnostiku plicních onemocnění“. Tereza je v současnosti studentkou oktávy B našeho gymnázia. My jí držíme palce a přejeme hodně štěstí u příjímacích pohovorů.

České hlavičky 2017 v České televizi

Hlavičky hlásí – listopad 2017