Alfa Agency – přednáška o možnostech studia v zahraničí (2023)

V říjnu nás přišli navštívit zástupci agentury Alfa Agency, kteří nás seznámili s možnostmi studia českých studentů v zahraničí.

Vedoucí agentury pan Bárta nám pověděl o možnostech, kam cestovat, kdy je nejlepší čas se vydat za hranice a proč. Ukázal nám, co všechno můžeme zažít a poznat.

Poté ho vystřídaly dvě koordinátorky z kanadských škol. Ukázaly nám prezentaci o studiu právě na jejich školách, co všechno nám mohou nabídnout a v čem jsou jejich školy výjimečné. Představily nám, jak vypadá den na škole v Kanadě, jaké předměty tam můžeme studovat a jaké mimoškolní aktivity můžeme vyzkoušet atd.

Po teoretické části následovala část praktická, ve které jsme se dozvěděli o podmínkách studia v zahraničí z první ruky:

První studentka, která nám vyprávěla o svém pobytu v USA, se jmenovala Klárka. Klárka bydlela v Pittsburgu v Kansasu a byla první „exchange” student své hostitelské rodiny. Škola jí začínala v osm ráno a končila o půl čtvrté odpoledne každý den. Denně po škole a občas i před výukou měla „track&field”(atletiku).

Druhá dívka, která k nám přišla představit svůj rok v cizině, byla Kája. Kája byla ve Winnipegu v Kanadě. Její první hodina začínala v půl deváté ráno a ve škole také končila o půl čtvrté. Ve Winnipegu zažila tuhou zimu, občas dokonce 40 stupňů Celsia pod nulou. Kája byla v Kanadě celý školní rok, odmaturovala tam a účastnila se i školního plesu.

Jelikož bychom obě rády příští rok vyjely studovat do zahraničí po vzoru Káji a Klárky, přednáška byla pro nás velmi užitečná.

Zástupci agentury, kteří prezentovali, byli moc sympatičtí a nám se moc líbily školy v Kanadě, které nám koordinátorky prezentovaly.

Klára Bezděková, Viola Závodová, 3S