Studium v zahraničí s YFU

V úterý 28. listopadu 2023 nám přišel přednášet na hodinu angličtiny dobrovolník ze společnosti YFU. Jedná se o celosvětovou organizaci postavenou na dobrovolnické bázi, která zprostředkovává výměnné studijní zahraniční pobyty pro středoškolské studenty.

Můžete vyjet do celého světa a v porovnání s různými agenturami je to levnější právě díky dobrovolnické činnosti, která funguje jak ze strany rodin, jež u sebe nechávají ubytovat zahraniční studenty bez nároku na honorář, tak i ze strany samotné organizace. Ta má pouze několik zaměstnanců a zbytek jsou lidé, kteří programem sami prošli a teď věnují svůj čas a úsilí, aby podobné zážitky k nezaplacení mohli zažít i ostatní studenti z celého světa.

Zapsala: Valentýna Křesťanová (K5A)

yfu-2023.jpeg