Škola dokumentu a reportáže se zaměřením na pohyb a sport

SPORTFILM LIBEREC - INTERNATIONAL FICTS FESTIVAL 2014

festival televizních a filmových filmů se zaměřením na sport

vás zve na akci

Škola dokumentu a reportáže se zaměřením na pohybové aktivity a sport

Média, sociální sítě, obrazové a zvukové záznamy ovlivňují stále více lidí. Jsou stále přístupnější a rychlejší.

I proto je pořád složitější zjistit, za jakým účelem a proč některá videa, reportáže, dokumenty vznikly. Zda mají informovat a bavit, nebo někomu slouží k prosazení jeho zájmů, či dokonce k diskreditaci protivníka nebo konkurence. Zda jsou záběry autentické, nebo nahrané.

Mění se i záznamová technika. Ta umožňuje zachytit situace, které byly dříve takřka nezachytitelné. Například nečekanou událost na ulici, nehodu při letecké přehlídce, situace při sportu… Takové záběry se stávají velmi sledovanými na internetu a sociálních sítích a mají o ně zájem i profesionální média.

Dobré záběry se dají natočit i za pomoci jednoduché techniky. Exkluzivita je mnohdy důležitější než kvalita.

Proto se stále více prosazuje mediální výchova. Mladí lidé se tak seznamují s etickými kodexy a profesionálními standardy.

Naučte se točit reportáže, dokumenty, klipy

Po skončení základního jednodenního kurzu, který povedou přední čeští žurnalisté a pedagogové, si žáci a žákyně, studentky a studenti natočí vlastní krátký dokument či reportáž a odešlou je pořadatelům kurzu k hodnocení. V diskusi se budou analyzovat všechny doručené snímky. Nejlepší práce vybere odborná porota.

Ceny: 1 x zájezd v ceně 10 tisíc Kč, čtyři horská kola a další ceny.

Termín:  11. února 2015 a 10. 3. 2014
Lektoři: PhDr. Jakub Bažant, sportovní redaktor komentátor České televize, účastník 10 OH, tvůrce mnoha sportovních pořadů a dokumentů, režisér, autor sportovních knih

PhDr.Jiří Závozda, vysokoškolský pedagog Metropolitní Univerzity Praha, bývalý ředitel zpravodajství TV Prima, šéf reportérů MF Dnes, zástupce šéfredaktora Lidových novin, člen Rady ČT

Ing. Vít Novotný, vysokoškolský pedagog Metropolitní Univerzity Praha, bývalý ředitel techniky České televize a zpravodajské televize Z1