Projekt PsYcHoHrÁtKy

V rámci projektových dnů se několik odvážných studentů zúčastnilo projektu s názvem Psychohrátky, který byl založen na zážitkové pedagogice a dramatické výchově. Cílem bylo odnést si co nejvíce zajímavých zážitků a prožít si různé pocity v obvyklých i neobvyklých situacích, umět si je uvědomit a pojmenovat.

Projekt trval celkem tři dny. Po té, co jsme prolomili ledy, jsme se schovávali pod prostěradlem, rozmotávali uzel a vystřídali všechny bačkory. Pondělí už nebudeme rozvádět, sice jsme toho zažili ještě mnohem víc, ale teď už DÁL, DÁL, DÁL (kdo nezažil, nepochopí).

V úterý na Letné jsme viděli (resp. s šátky na očích spíš neviděli), jak se nám pracuje v týmu. U tiché pošty nám došla slova, tak jsme museli začít improvizovat (pomohli jsme si pantomimou). Během nečekaných situací jsme vystřídali partnery i role. Po relaxaci – nerelaxaci jsme odcházeli domů, někdo bohatší, někdo chudší.

Ve středu jsme si pomalu začali důvěřovat a svěřili svůj život do rukou ostatních. Potom nastal čas pohlédnout do budoucnosti, a uhodnout, jestli Eliška je pampeliška nebo laň. V závěru jsme si připomněli průběh her – co jsme u toho cítili, co jsme zjistili o sobě a druhých, a co s tím. Jak to dopadlo, se můžete podívat níže, nebo ještě lépe na nástěnce angličtiny, kde visí naše výtvory (psychomapy) v celé své kráse.

Pro velký zájem se na další účastníky budeme těšit na podzim!

P. Borovková a J. Piškulová