Štola jen těsně od postupu na republikové finále

Dne 4. června se v Beachklubu Ládví odehrál turnaj POPRASK v plážovém volejbale za účasti chlapeckého a dívčího družstva z našeho gymnázia. Vítězné týmy se v příštím týdnu utkají v Brně o celorepublikového mistra.

Naše děvčata měla obrovskou smůlu na los a těžkou skupinou se k postupu do vyřazovacích bojů bohužel neprokousala.

Na druhou stranu chlapci ve složení Ondřej Nejedlý, Vojtěch Humhal a Tomáš Kadlec svou pětičlennou skupinou prošli bez zaváhání. Postupně zdolali celky gymnázií Na Vítězné pláni a Botičská, poté si poradili se SPŠS J. Horára a na závěr ve vyrovnaném utkání přetlačili Gymnázium Omská. Postoupili tak z prvního místa rovnou do čtvrtfinále.

V něm se v roli favorita nenechali překvapit Smíchovskou SPŠ a hladce si zajistili místo v boji o medaile. V semifinále se opět utkali s týmem z Omské. Poučeni z vyrovnaného vývoje utkání ve skupině na soupeře vlítli, který se ani nestihl rozkoukat a bylo po prvním setu. Chlapci svou dominanci udrželi i v druhém dějství a jasně si tak vybojovali jistotu kovu.

Ve finále už na ně čekal nabitý celek extraligových volejbalistů z ČZU zde však pod hlavičkou SPŠ Na Proseku. Vzhledem k tomu, že do té doby soupeř neztratil ani set, tak bylo o favoritovi jasno. Naši chlapci po ustrašeném úvodu začali soupeři zdatně konkurovat a v tu chvíli byl vidět velice hezký a vyrovnaný beach, avšak ztrátu ze začátku utkání smazat nedokázali a prohráli 9:11. S vědomím, že se soupeřem opravdu hrát dá vlétli naši do druhého setu a přineslo to ovoce. Vedení 6:0 naši i přes malé zaváhání udrželi a vybojovali tak tiebreak. Soupeř zjevně otřesen ztrátou prvního setu v turnaji lehce znejistěl, v průběhu tiebreaku však ukázal svou sílu a koncovku utkání a vlastně i celého turnaji dokázal převážit na svou stranu.

Chlapci našemu gymnáziu určitě ostudu neudělali, ba naopak byli velice blízko republikovému finále v Brně. Třeba to vyjde za rok. I tak jsme na ně za jejich počínaní hrdí.

poprask-beach