Hodnocení přednášky místostarosty Ondřeje Mirovského, Prahy 7

Ve středu 3. 6. 2015 na naší škole proběhla diskuze s místostarostou Prahy 7, Ondřejem Mirovským ze Strany zelených. Téma diskuze bylo: Trvale udržitelný rozvoj (TUR).

Pan místostarosta měl výborně připravenou prezentaci na toto téma a byl velmi otevřený diskuzi a našim dotazům. Bylo vidět, že je zvyklý prezentovat a pracovat s lidmi. Na úvod nám vysvětlil, čím se téma TUR zabývá, a shrnul, o čem bude úvodní prezentace. Dále jsme se bavili o postoji zastupitelstva Prahy 7 k TUR, řešili jsme některá jeho rozhodnutí, jeho zdůvodnění a následné důsledky dopadu na životní prostředí a komfortnost života v Praze 7. Poté jsme se dostali k energetice a výhodám a nevýhodám využití elektráren pracujících s obnovitelnými zdroji. Tady se ukázalo, že pan místostarosta je skutečně ze Strany zelených, jelikož měl velmi jasné názory na toto téma a některé jeho argumenty ohledně využití jaderné energie mi přišly velmi přehnané. U tohoto tématu jsme se pozastavili na dobrou půl hodinu a pan místostarosta se zdál mile překvapen, jaká se kolem energie strhla debata. Nakonec byl z časových důvodů nucen pokračovat a přišel s nápadem další přednášky na téma energie a energetika, o kterou by byl očividně velký zájem. Poslední podtéma TUR bylo využití elektřiny na úkor fosilních paliv. Nejvíce jsme se bavili o elektromobilech a jejich nepraktičnosti. Dostali jsme se i k tomu, jak Praha podporuje jízdu elektromobily, síť dobíjecích stanic po Praze, jízdu MHD nebo na kole do práce a školy a parkovací zóny pro omezení automobilové dopravy v Praze 7.

Pan místostarosta měl vše výborně připravené a byl příjemný. Myslím si, že další přednáška s ním o energetice by byla určitě zajímavá.

Štěpán Koníř, S7B