Francouzi z Bretaně znovu u nás ve škole

V pátek 5. června navštívilo naši školu 49 studentů Lycée polyvalent Jean-Baptiste Le Taillandier v bretaňském Fougères. Jednalo se opět o obory Zahradnictví a úprava terénu a Pečovatelství. Studenti v průběhu pěti dnů navštívili řadu památek v Praze i jiných místech středočeského kraje, absolvovali profesní návštěvy např. v lázních, zahradnické škole, v Průhonickém parku, mateřské škole a domově důchodců.

V naší škole byla na programu kultura. Sbor francouzské školy pro nás sestavil koncert z písní zejména francouzského původu, naši studenti jim na oplátku pustili české překlady některých z těchto písní a také představili současnou hudbu, kterou poslouchají.

Tentokrát se programu účastnila třída K4B a pro většinu studentů to bylo jejich první setkání s rodilými mluvčími ve francouzštině. Věřme, že nebylo poslední!

Věra Tesařová