Adaptační kurz „Vítejte 2023“

Tento kurz je určen pro nastupující žákyně a žáky prvních ročníků čtyřletého a šestiletého studia. Proběhl ve dnech 25.–28. 8. 2023 v kempu U Bořka v Kališti Poddubí. Adaptační kurz má usnadnit zapojení žáků do nového kolektivu, slouží ale i jako prevence šikany a dalších patologických jevů.

V průběhu pobytu si žáci vyzkoušeli klasické „ledolamky“, aktivity na zapamatování jmen, spolupráci v rámci kolektivu, došlo i na výlet na zříceninu hradu Zlenice.

Bohužel program byl velmi poznamenám nepřízní počasí, ale to nezabránilo jeho účastníkům splnit jedno z hlavních očekávání kurzu, a to poznat své nové spolužáky a spolužačky a také své třídní učitelky a učitele.