Výuka informačních a komunikačních technologií

Vyučovací předmět Inforamtika je vyučován v 1., 2., 5. a 6. ročníku osmiletého gymnázia, dále v  3. a 4. ročníku šestiletého gymnázia a 1. a 2. ročníku čtyřletého gymnázia.

Vyučovací předmět Informační a komunikační technologie je vyučován ve 3. ročníku osmiletého gymnázia a v 1. ročníku šestiletého gymnázia.

Vyučovací předmět Informační a komunikační technologie a Využití digitálních technologií je vyučován ve 4. ročníku osmiletého gymnázia a v 1. ročníku šestiletého gymnázia.

Žákům třetích ročníků je nabízen Seminář z informatiky 1 a žákům maturitního ročníku jsou nabízeny Seminář z programování a Seminář z informatiky 2.

Výuka probíhá ve třech odborných učebnách. Učebny splňují svými technickými parametry počítačů, programovým vybavením i kvalitním připojením k internetu podmínky kladené na školicí pracoviště.

Efektivně řídit průběh vyučovacích hodin a tím rozšířit možností instalovaných výukových programů umožnilo nasazení datového projektoru v kombinaci se systémem pro podporu výuky pomocí počítačů – programem Vision.