Koncert v MŠ U Uranie

V pátek 17. května 2024 měla naše třída K5A možnost navštívit Mateřskou školu U Uranie. Ráno jsme zahájili menším koncertem ve jmenované školce, do kterého se zapojily i tamější děti. Nechyběly známé písně jako: „Kočka leze dírou“, „Pec nám spadla“ nebo také třeba „Hlava, ramena, kolena, palce“.

Po zazpívání všech vybraných písniček děti dostaly omalovánky, které vytvořili naši výtvarně nadaní spolužáci. Poté jsme se s dětmi rozloučili a vydali se tramvají do Českého muzea hudby nacházejícího se blízko zastávky Hellichova. V muzeu jsme si prohlédli historické hudební nástroje, některé nástroje jsme si i vyzkoušeli a na závěr jsme si zazpívali. Děkujeme paní profesorce Tormové za skvěle vymyšlený a zorganizovaný den a doufáme, že budeme mít možnost si toto ještě někdy zopakovat.

Matyáš Račák, K5A