Sportovní úspěchy 2022/2023

Historický rekord ve středoškolské futsalové lize aneb cesta na republikové finále

Ve školním roce jsme se jako každoročně přihlásili do středoškolské futsalové ligy. Tento turnaj pravidelně obsazujeme několik let a zatím se nám podařilo vyhrát pouze pražské finále, které pro nás bylo doposud největším úspěchem dosaženým v této skupině. Letošní turnaj začal v měsíci říjnu 2022.

V prvním kole jsme se střetli s velmi nadprůměrnými týmy, které by jistě mohly figurovat i v dalších kolech, protože jejich kvalita byla opravdu dobrá. Náš tým tvořila osa již zkušenějších hráčů, ale také hráči, kteří již nehrají aktivně fotbal, ale mají ho stále velmi rádi. Doplněni byli postupně o další hráče, zejména z mladších ročníků, kteří se tím seznamovali s turnajovým prostředím. V tomto ohledu musíme zejména vyzdvihnout přístup jak starších hráčů, tak i mladších, protože vždy přistoupili k turnaji s maximálním nasazením.

Po úspěšně zvládnutém prvním kole následovala ještě další dvě kola, ve kterých jsme se museli potkávat s náročnějšími týmy, které se kvalifikovaly také ze svých skupin. Nakonec nás čekalo pražské finále, ve kterém na nás číhal již tradičně silný ArtEcon, VOŠ, G, SPŠ a SOŠ Podskalská, a tým EDUCAnet B. Ve velmi náročném finále jsme se potkali s fotbalisty, kteří hráli ve svých klubech o ty nejvyšší příčky, a mnohdy nám dělalo velký problém se s nimi měřit v kondičních (zejména silových) parametrech. I z toho důvodu jsme si odnesli více „šrámů a modřin“, ale jak praví jedno sportovní přísloví: „Vítězům krev neteče.“ Vítězstvím v tomto kole jsme si splnili cíl, a to vyrovnat nejvyšší úspěch, kterého dosáhla naše škola před několika lety.

Při prvenství v Pražské divizi jsme se kvalifikovali na konferenční finále, které se taktéž hrálo v Praze ve sportovní hale Jedenáctka na Chodově. Zde jsme se utkali postupně s týmy z Plzně, Ústí nad Labem a Poděbrad. V těchto zápasech jsme si sáhli na dno svých sil, všichni hráči nechali na hřišti maximum, někteří i trochu více. Snaha a ochota, týmová spolupráce, entuziasmus a samozřejmě fotbalovost nás katapultovaly až do celorepublikového finále, které se tradičně hraje ve Žďáru nad Sázavou. V účasti nejlepších škol z celé republiky jsme obstáli, bohužel se od nás odklonilo trochu i štěstí, přesto si kluci zaslouží veliké uznání, protože se umístili na celkově krásném 4. místě z více než 500 škol. Ve srovnání s ostatními velkými úspěchy dosaženými ve všech fotbalových soutěžích se tento řadí rozhodně mezi ty největší.

Počet hráčů, kteří se v tomto turnaji angažovali, byl vysoký a svědčí to o kvalitě fotbalistů u nás na škole. Děkujeme všem reprezentantům za vzornou ukázku toho, jak má reprezentace školy na sportovním turnaji vypadat. Jako bonus potěší i několik uznání od lidí, se kterými jsme se na turnaji potkali, že takto vychované a spořádané žáky/fotbalisty ještě nikdy neviděli. Všem hráčům moc děkujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Seznam hráčů: Max Ostapjuk, Petr Eiselt, Lukáš Ungermann, Šimon Hořt, Jan Škoch, Lukáš Pařízek, Václav Kožený, Jakub Čihák, Jakub Madej, Vojtěch Babka, Hynek Hruška, Šimon Ondřejček, Jan Bošek, Martin Mikulík, Nicolas Piralić, Filip Benda.

Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).
Ok