Návštěva studentů z polské školy

Ve čtvrtek 1. června navštívili naši školu žáci z polské International Trilingual School z Varšavy se svými učiteli. Bylo u nás 56 dětí z 6.–8. třídy a 6 učitelů. Děti byly rozděleny do čtyř skupin po přibližně patnácti a každá skupina strávila čtyři vyučovací hodiny s patnácti českými studenty z T3A a T3B.

V T3A měly děti společné dvě hodiny španělštiny nebo francouzštiny (jednu hodinu se svou paní profesorkou a jednu hodinu s polskými kolegy), hodinu angličtiny a tělesné výchovy. V T3B to pak byly dvě hodiny angličtiny (jedna s polským učitelem, jedna s českou učitelkou) a jedna hodinu polštiny a jedna češtiny. Nakonec šly polské děti na oběd do naší školní jídelny. Pro zahraniční žáky byla návštěva u nás velkým zážitkem, mnoho terciánů si návštěvu užilo a našli si nové kamarády a kamarádky.