Pišqworky na Štole

Jako již tradičně v říjnu propuká na naší škole šílenství kroužků a křížků. Ten, kdo chce reprezentovat naší školu, musí si svou pozici tvrdě vybojovat. A to není jen tak, protože soutěže‑chtivých studentů je na naší škole opravdu mnoho (letos jich bylo 98).

pisqworky-1415-1

Loni se jeden z našich týmů bil tak srdnatě, že letos opět dostal šanci se oblastního kola účastnit, aniž by se jeho hráči museli kvalifikovat. Jelikož máme jako škola možnost sestavit čtyři týmy, nastala bitva o dalších 15 míst pro reprezentaci.

Systém výběru reprezentantů jsme zachovali stejný jako loni. V prvním kole zájemci soutěží ve čtveřici u stolu, jehož číslo si vylosují, a to systémem každý s každým. Ti nejlepší pak dále postupují do druhého a třetího kola, která probíhají stejnou formou.

pisqworky-1415-2

Ten, kdo projde sítem tří kol se stává reprezentantem a může se těšit na další klání v této populární a velmi dramatické hře.

Věřím, že i letos naváže Štola na úspěchy z předešlých let a některý ze čtyř nominovaných týmů se probije do krajského kola.

Děkuji také svým dvěma pravým rukám Janu Bitterovi a Ondřeji Maňhalovi za pomoc s organizací školního, oblastního a krajského kola a kolegovi Jiřímu Tomčalovi za fotodokumentaci.

S pozdravem,
Josef Marek