Turnaj v pišqworkách na naší škole

Ve finále se utkaly týmy z pořadatelské školy!

Učebna gymnázia Nad Štolou se 11. listopadu zaplnila patnácti nedočkavými týmy, odhodlaných poprat se o dvě postupová místa. Již od počátku vládla napínavá atmosféra. První a druhé místo, tedy postupové pozice, nakonec získaly týmy z pořadatelské školy.

Od osmé hodiny ranní propukly na pražském gymnáziu Nad Štolou nelítostné boje o každý bod, který by mohl přinést vytoužený postup do play-off. Po napínavých soubojích ve skupinách postoupily všechny čtyři domácí týmy, zkušení borci z Čakovic a nováčci soutěže z OA Holešovice, kteří překvapili skvělými výkony.

Po krátké pauze začalo jít do tuhého a jediné zaváhání mohlo tým stát vytoužený postup. Hned na počátku pavouka jsme se dočkali velmi dramatického utkání mezi ŠTOLOU A a losvojtos, které rozhodl až vzájemný duel, jež přinesl neočekávaný výsledek a postup losvojtos do semifinále. Dream team, který zcela ovládl skupinu, nečekaně podlehl ŠTOLE B a zbyl na něj pouze boj o třetí místo, které získal přesvědčivým výsledkem 16:4.

Zároveň probíhalo i bratrovražedné finále mezi týmy ŠTOLA B a C. Základní herní část nepřinesla kýžený výsledek, a proto se domácí rivalové Viktor Schwarz a Petr Procházka utkali v závěrečném duelu, který málem skončil remízou na čas, ale Viktor Schwarz nakonec našel výherní pětici a ŠTOLA C se radovala z vytouženého vítězství.

1. místo: ŠTOLA C (Gymnázium Nad Štolou): Viktor Schwarz, Lukáš Havlíček, Matyáš Procházka, Marek Pavlovský, Kristian Racocha

2. místo: ŠTOLA B (Gymnázium Nad Štolou): David Juřica, Barbora Wurfelová, Lucie Ročovská, Petr Procházka, Kryštof Hrubý

3. místo: Dream team (Gymnázium Čakovice)

4. místo: losvojtos (OA Holešovice)