Bretaňský zápisník

leták pro tisk (obsahuje přihlášku)bretan

Zveme vás na netradiční toulky Francií, přes Paříž do Bretaně

Termín: 6.–12. září 2015

Cena 7 190,– Kč při obsazení zájezdu 40 studenty, 7 990,– Kč při obsazení zájezdu 35 studenty.

Naše škola zažádala o grant. V případě, že grant obdržíme (to se však dozvíme v dubnu nebo květnu), cena se sníží o 3 000 až 4 000,– Kč.

Zálohu 4 000,– Kč prosíme uhradit do 20. února 2015.

Cena zahrnuje:

dopravu luxusním autobusem (WC, TV, DVD, občerstvení), 4× ubytování v hotelu F1 ve třílůžkových pokojích, odborného průvodce CK, zákonné pojištění pro případ záruky při úpadku CK, informační materiály, zápisník.

Cena nezahrnuje vstupy a stravu.

Fakultativně za příplatek:

snídaně v hotelu F1 (140,– Kč za snídani),

komplexní pojištění vč. pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění storna ze zdravotních důvodů (210,– Kč).

1. den – odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2. den – ráno po příjezdu do PAŘÍŽE – Eiffelova věž, procházka z Place de Concorde přes Champs-Elysées k Vítěznému oblouku; návštěva některého z muzeí podle časových možností (Musée d´Orsay, Orangerie, …)

Nocleh v Rennes v hotelu F1.

3. den – návštěva partnerské školy ve Fougères, prohlídka bretaňského města QUIMPER (výroba keramiky fajáns od roku 1690, nejstarší bretaňská katedrála St. Corentin), odjezd do POINTE DU RAZ (nejzápadnější bod Francie), Baie des Trépasses – Zátoka zesnulých.

Nocleh ve Vannes v hotelu F1.

4. den – odjezd do PONT-AVEN, známého střediska tzv. pontavenské školy výtvarných umělců 19. st. (např. P. Gauguin), odpoledne přejezd do CONCARNEAU (Villa Close ze 14. st., obehnaná masivními žulovými hradbami).

Nocleh ve Vannes v hotelu F1.

5. den – návštěva VANNES v zátoce Golfe du Morbihan (středověké město s dochovanými městskými branami, muzeum se sbírkou z pravěkých nalezišť v Morbihanu), přejezd do CARNACU (tajemné řady kamenných monolitů), odjezd na poloostrov PRESQUILE DE QUIBERON (rozeklané útesy Côte Sauvage).

Nocleh ve Vannes v hotelu F1.

6. den – příjezd do PAŘÍŽE – Panthéon, Lucemburské zahrady, katedrála Notre Dame a St. Chapelle (nejvýznamnější gotické památky), muzeum Louvre, centrum Pompidou, večer možnost projížďky lodí Bateaux Mouches po Seině; odjezd ve večerních hodinách do Prahy.

7. den – návrat do Prahy v dopoledních hodinách.

Své dojmy, postřehy a poznatky si budeme během cesty zaznamenávat písemně nebo kresebně do svého osobního cestovatelského zápisníku.

Informace a přihlášky: Ivana Jirková, Irena Hladká, kab. 009, Jana Táborská, kab. 007.