Pražský globus 2014

Koncem října 2014 proběhla tak jako každoročně zeměpisná soutěž Pražský globus. Jako vždy byl o soutěž velký zájem ze strany studentů, kategorie A pro primy a sekundy se účastnilo13 uchazečů, kategorie B pro tercie, kvarty, 1S a 2S 24 soutěžících a kategorie C určené pro celé vyšší gymnázium dokonce 40 zájemců. Kategorii A vyhrál David Ayeni, druhá skončila Julie Doležalová a třetí Adéla Masničáková. V kategorii B se na prvních třech místech objevili Tomáš Racocha, Martin Janský a Marcela Kinclová, kategorii C vyhrál Tomáš Bohuslav, na druhém místě skončil Matyáš Procházka a jako třetí se umístil Matyáš Srba. O dobrých bodových výsledcích svědčí skutečnost, že z kategorie C postoupilo 10 našich soutěžících do celoměstského kola. Všem účastníkům děkujeme a vítězům blahopřejeme.

P. R.