Štolboti

Žáci K4A Adam Paul a Filip Částka spolu s dalšími spolužáky založili tým nazvaný Štolboti a zúčastnili se českého kola soutěže First Lego League, které se konalo v sobotu 13. 12. 2014 v Praze. First Lego League je roboticky a přírodovědně zaměřená celosvětová soutěž pro děti od 10 do 16 let, vznikla v roce 1998 v USA. Každý tým postaví ze stavebnice Lego MindStorms svého robota, ovládaného mikropočítačem NXT, a naprogramuje jej tak, aby byl robot schopen splnit za 150 s co nejvíce úkolů připravených na hracím plátně. Tyto úkoly a hrací plátno jsou pro všechny stejné, jednotná jsou i pravidla, co robot smí a nesmí dělat. V soutěži se hodnotí i týmová spolupráce a schopnost řešit předem zvolený problém.

Družstvo se v konkurenci 14 týmů z ČR umístilo celkově na pěkném 5. místě, v kategorii týmové spolupráce obsadili dokonce 3. místo. Jejich tým byl navíc oceněn cenou poroty za nejúspěšnějšího nováčka soutěže. Úspěch v soutěži je motivoval k další práci, rádi by v této aktivitě pokračovali a soutěže se zúčastnili i příští rok.

Kluci si většinu věcí zařizovali sami s pomocí jejich koučky Lucie Marcalíkové (bývalé studentky našeho gymnázia), další aktivity pomáhali zařídit či financovat rodiče, nemalou částkou přispěl i Nadačního fond Gymnázia Nad Štolou.

Blahopřejeme celému týmu