Zábavná čeština

Soutěž pro žáky nižšího gymnázia

Nebojte se, diktát nebude! Tato soutěž zábavnou formou prověří především tvořivost, cit pro jazyk, šíři slovní zásoby i fantazii.

I. kategorie – pro žáky prim a sekund

II. kategorie – pro žáky tercií, kvart, 1. a 2. S

První kolo soutěže se uskuteční ve středu 13. listopadu 2019 v aule školy. Během páté vyučovací hodiny budou soutěžit žáci prim a sekund, během šesté hodiny ostatní žáci z nižšího gymnázia.

Do 2. kola postoupí šest nejúspěšnějších soutěžících z každé kategorie, toto kolo proběhne ve čtvrtek 28. listopadu 2019 během páte vyučovací hodiny v aule školy.

Ti, kteří máte o soutěž zájem, přihlaste se do pátku 8. listopadu 2019 buď u svých vyučujících češtiny, nebo v kabinetě 319 u profesorek Haasové (Dvořákové) a Vladykové.

zabavna cestina

Leták v pdf