Výuka dějepisu

Dějepis na naší škole vyučuje sedm učitelů – Dana Bimková, Klára Hausmannová, Anna Huliciusová, Jaroslava Kubelková, Martin Okleštěk, Pavel Růžička, Markéta Šejnohová.

Pro výuku využíváme i specializovanou a dobře vybavenou učebnu (dějepis 006) s počítačem a datovým projektorem, připojením na internet a interaktivní tabulí. Na nižším gymnáziu při výuce využíváme i interaktivní pracovní sešity.

Studenti mají možnost rozšiřovat si a prohlubovat své historické znalosti v dějepisných seminářích. V letošním roce jsou otevřeny semináře:

• Evropa a svět po roce 1945 I. – A. Huliciusová
  • Evropa a svět po roce 1945 II. – A. Huliciusová
  • Dějepis v kostce – D. Bimková
  • České dějiny - Jaroslava Kubelková

Každoročně se v březnu koná Středoškolská odborná činnost, v níž studenti prezentují a obhajují své práce. Oponentské posudky vypracovávají odborníci z Filosofické fakulty University Karlovy.

Činnost předmětové komise ve školním roce 2023/2024

Exkurze

Od 5.-10. září 2023 se uskuteční historická exkurze – Historická mozaika.

Projekty

Podzimní projektové dny se uskuteční ve dnech 23.–25. 10. 2023. V letošním roce v mnoha projektech spolupracujeme i s jinými předměty.

Soutěže

1. Olympiáda v dějepise
    • školní kolo – prosinec 2023
    • dva studenti postupují do obvodního kola
  2. Školní dějepisná soutěž
    • říjen–prosinec 2023 – v prostředí Kahoot
  3. Středoškolská odborná činnost
    • školní školo – březen 2024

Na naší škole vykonávají pedagogickou praxi studenti PedF UK a FF UK.

PhDr. Klára Hausmannová, Ph.D., předsedkyně předmětové komise