Výsledky zeměpisných soutěží 2022/2023

Zeměpisná olympiáda

Probíhá v těchto kategoriích: A (primy), B (sekundy), C (tercie, kvarty a odpovídající ročníky osmiletého a šestiletého gymnázia) a kategorie D (pro třídy vyššího gymnázia).

Systém soutěže se vrátil do klasické podoby a školní kolo proběhlo v aule za účasti celkem 78 žáků.

Postup do okresního kola si vybojovali: Cafourek Adam (kat. A), Frydecký Erik, Lendvorská Petra a Čermák Adam (kat. B), Šplíchal Samuel, Max Hozda a Jakub Joachim Kruška (kat. C), Štepán Nosil, Jana Kinclová a Karel Matějovec (kat. D)

Nejlepších výsledků v okresním kole ve svých kategoriích dosáhli, a tím získali postup do krajského kola – Cafourek Adam, Matějovec Karel a Kinclová Jana. Největším úspěchem bylo 10. místo Adama Cafourka v kategorii A. Stal se spolu s Janou Kinclovou úspěšných řešitelem krajského kola.

Pražský globus

Soutěž probíhá ve třech kategoriích. Pro žáky nižšího gymnázia jsou to kategorie A a B, pro vyšší gymnázium kategorie C.

Na podzim 2022 se školného kola zúčastnilo 88 žáků. V kategorii A zvítězila Linda Haklová, druhé místo obsadil Vincent Vlček a třetí byl Viliam Brixí.

V kategorii B zvítězil Samuel Šplíchal (v rámci Prahy byl 12.), druhý skončil Max Hozda a třetí Jakub Joachim Kruška

Nejvyšší kategorii C vyhrál Adam Severa, druhá byla Jana Kinclová a třetí Viktor Svoboda.

Vítěz postupuje automaticky do celopražského kola. Tam se nejlépe umístil Samuel Šplíchal.

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za účast.

Zeměpisné soutěže 2022/2023

Za PK zeměpisu Stejskalová Eva