Slavnostní přijetí našich studentů na Staroměstské radnici

V pondělí 18. září 2023 se naši žáci, kteří byli úspěšní v soutěžích vyhlašovaných MŠMT ČR a Hlavním městem Praha, zúčastnili v Brožíkově síni Staroměstské radnice slavnostního předávání pamětních listů a doprovodného programu.

Moc se mi líbila atmosféra celé akce, hlavně prostředí Staroměstské radnice všemu dodávalo takové kouzlo. Přijde mi hezké, že se žáci tímto způsobem motivují k účasti na předmětových soutěžích a mohou se tak rozvíjet a poznávat, co je baví a v čem jsou dobří. Mě to osobně určitě motivovalo účastnit se soutěží i v nadcházejících letech.

Lucie Knoblochová, K5B

Předávání pamětních listů za úspěchy v minulém školním roce probíhalo v Brožíkově síni Staroměstské radnice. Účastnili se jak ocenění studenti, tak i rodinní příslušníci, ředitelé a učitelé škol oceněných studentů. Nejprve byl krátký proslov zástupce Hlavního města Prahy, který následně vyhlašoval studenty, kterým byly uděleny ceny v podobě již zmíněných pamětních listů. Vyhlášeni byli studenti, kteří byli úspěšní v soutěžích z mnoha různých oborů, jazykových, biologických, chemických, matematických, fyzikálních i programovacích olympiád pořádaných Hlavním městem Praha a MŠMT ČR. Nakonec byli vyhlášeni studenti úspěšní ve Středoškolské odborné činnosti. Z našeho gymnázia bylo vyhlášeno celkem pět studentů, primárně z věd exaktních. Oceněné studentky z nižšího gymnázia byly Lucie Knoblochová za Olympiádu z francouzského jazyka a Stella Perglová za Biologickou olympiádu. Z vyšších ročníků byli oceněni tři studenti, a to za soutěž SOČ – Denisa Trnková z oboru fyziky, Filip Dvořák z oboru chemie a Mikuláš Ladin z oboru molekulární biologie. Po vyhlášení cen měli všichni účastníci možnost jít na raut, jenž sloužil pro některé jako pozdní snídaně. Po dostatečné pauze na občerstvení se všichni mohli zúčastnit komentované prohlídky Staroměstské radnice. Prohlídka byla moc hezká a měli jsme unikátní možnost si prohlédnout prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Závěrem byl výstup na radniční věž, ze které byl krásný výhled na centrum Prahy. Celá akce měla příjemnou atmosféru a všichni si ji užili.

Mikuláš Ladin, S7B

staromestska radnice 2023